Tongue drum, tank drum - bęben językowy

( ilość produktów: 30 )

Tank Drum lub Tounge Drum to językowy instrument perkusyjny pochodzący z rodziny idiofonów. Instrument przypomina latający spodek. 

Tank Drum to bardzo prosty instrument na którym jest w stanie grać każdy. Nie potrzeba być muzykiem. Dosłownie każdy kto chwyci pałeczki i zacznie uderzać w blaszki tego instrumentu wyda on z siebie poprawny i magiczny dźwięk. 

Na bębnach językowych można grać rękami, jednak wymaga to wprawy. Najczęściej gra się pałeczkami z gumową końcówką, która w sposób łagodny wzbudzą instrument, dając delikatne, pozbawione twardego ataku brzmienie.

Bębny tounge drum dostępne są w wielu rozmiarach i skalach. W naszym sklepie staramy się mieć najbardziej uniwersalne wielkości i brzmienia z którymi poradzi sobie każdy adept tego instrumentu. Sprzedajemy wyłącznie sprawdzone przez nas osobiście instrumenty, aby zapewnić Wam najwyższą jakość.

Instrumenty typu tank drum potocznie nazywany bębnem językowym, jednak w nomenklaturze fachowej to instrument uderowy, szczelinowy, idiofon, nie mający nic wspólnego z bębnem.

Instrumenty tego typu są magiczne i pozwalają odpłynąć w świat dźwięków. Tan Drumy pochłaniają bez reszty, a ich dźwięk jest odprężający, relaksujący. Nie bez powodu mogą być stosowane w medytacji i jodze. 

Jak grać na tank drum?

Bębny językowe, tank drumy i tounge drumy nie wymagają specjalne wprawy od grającego. Najczęściej w zestawie znajdują się elastyczne pałeczki z gumową końcówką. W instrument należy uderzać pałeczką w środek jego języka, wtedy wydaje on najbardziej szlachetny dźwięk. Im tank drum jest większy tym łatwiej wpada w rezonans a jego dźwięk jest potężniejszy.

pixel