31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Gretsch Brooklyn (USA))

( ilość produktów: 3 )

Gretsch Brooklyn

Gretsch, niedawno wprowadzając na rynek serię zestawów perkusyjnych Brooklyn, hojnie upamiętnił miasto, w którym Friedrich Gretsch rozpoczął produkcję bębnów w 1883 roku. Brooklyn to zestaw perkusyjny najwyższej klasy, wykonany przez tych samych rzemieślników, którzy tworzą znacznie droższe zestawy USA Custom, choć oferuje nieco ograniczone opcje. Ta linia zestawów nawiązuje do wcześniejszych zestawów, wprowadzając kilka elementów retro, które na pewno zadowolą purystów Gretsch Brooklyn.

Mimo wielu podobieństw do zestawu Gretsch USA Custom istnieją też oczywiste różnice. Zamiast 100% drewna klonowego w serii Brooklyn zastosowano sprawdzone rozwiązanie budowy korpusu z 6 warstw drewna klonowego i topolowego. 

Grubość korpusu tomów to 0.22 cala a bęben basowy jest nieco grubszy i ma 0.31 cala.

Gretsch Brooklyn produkowane w USA to w pełni zawodowe instrumenty o korpusach wykonanych z sześciu warstw klonu i topoli. Północno-amerykański klon, jako drewno twarde, odpowiada za atak i otwarte brzmienie, a stosunkowo miękka topola za ciepło i okrągłe brzmienie. Brzmi jak połączenie doskonałe i rzeczywiście tak jest.

Brzmienie Brooklyna jest charakterystyczne i od razu rozpoznawalne. Jednocześnie nowoczesne, ale z vintageowym pierwiastkiem.

Zestawy z serii Brooklyn są ręcznie wytwarzane w amerykańskiej fabryce Gretscha. Ich krawędzie mają charakterystyczne dla tego producenta ścięcie pod kątem 30 stopni, co zwiększa kontakt naciągu z korpusem i powoduje, że atak i wibracje są bardziej przenoszone na sam korpus. W rezultacie bębny odzywają się bardziej z drewna, a mniej z samego naciągu. Brzmienie jest pełniejsze i cieplejsze. Wnętrze korpusów jest pomalowane w kolorze srebrnym, co stanowi znak rozpoznawczy tego amerykańskiego producenta.

Tomy i werbel wyposażone są w  klasycznie wyglądające obręcze Gretsch "302", które swym podwójnym zagięciem nawiązują do obręczy stosowanych przez Gretsha do połowy lat pięćdziesiątych. Ich grubość to aż 3 mm, co daję nam pewny strój i odpowiednio skupione brzmienie.

Brooklyn oferuje klasyczne brzmienie Gretscha o nieco bardziej otwartym charakterze i własnej brzmieniowej osobowości. Instrument dla profesjonalistów, którzy szukają swojego własnego muzycznego języka i brzmienia.

Gretsch Brooklyn Kolory:

Kolory Gretsch Brooklyn

pixel