stołki perkusyjne DW

( ilość produktów: 7 )

Marka perkusyjna Drum Workshop (DW) to dobrze znany wszystkim producent perkusji klasy premium. DW jest kojarzone z wyśmienitej jakości bębnów, wysokiej klasy wykończeń i świetnego designu. Firma znana jest także z doskonale zaprojektowanego i wytrzymałego hardware'u, który jest w stanie znieść trudy najcięższych tras koncertowych. Nie inaczej jest w przypadku stołków perkusyjnych DW.

Stołek perkusyjny DW - rodzaje

O tym jaki stołek perkusyjny DW wybrać decydują przede wszystkim osobiste preferencje grającego. Część perkusistów woli okrągłe, nie wyprofilowane siedziska (zwłaszcza ci, którzy lubią siedzieć na skraju stołka), podczas gdy druga część bębniarzy preferuje szerokie, wyprofilowane siedziska, tzw. motocyklowe. Podstawowy stołek perkusyjny DW to model z serii DW3000. Prosta, ale bardzo wytrzymała konstrukcja stołka oraz stosunkowo niska cena to główne zalety tego stołka. Model DW 3100 posiada regulację teleskopową na gładkiej rurce wyposażonej w memory lock, dzięki któremu nie będzie zmieniał swojego położenia podczas gry. Stabilny i bardzo solidny stołek w atrakcyjnej cenie. Stołki perkusyjne  z serii DW5000 to zawodowe modele, które wyznaczają standardy jeśli chodzi o stabilność, wytrzymałość i komfort gry. Gwintowana regulacja wysokości z bardzo dobrze działającą blokadą powoduje, że raz ustawiony stołek nie zmieni swojej wysokości podczas najbardziej szalonych występów. W serii DW5000 znajdziemy stołki z siedziskiem okrągłym oraz profilowanym, motocyklowym.

Do najczęściej wybieranych przez zawodowców stołków DW z pewnością należą te z hydrauliczną regulacją wysokości. Łatwość obsługi i szybkość zmiany ustawienia wysokości to niewątpliwe zalety serii DW Air Lift, która jest częścią topowej rodziny stołków DW9000 . Hydrauliczna konstrukcja stołków DW Air Lift ma jeszcze jedną zaletę, która zdecydowanie wpływa na komfort i przede wszystkim na kondycję kręgosłupa grającego. Hydraulika w podstawie stołka ma pewien skok, który delikatnie amortyzuje nacisk podczas ruchu za zestawem perkusyjnym. Ma to rewelacyjny wpływ na odciążenie nacisku na kręgosłup. Stołki o takiej konstrukcji są polecane dla wszystkich, ale zwłaszcza dla osób skarżących się na dyskomfort pleców podczas długotrwałych ćwiczeń na perkusji i występów scenicznych. Stołek hydrauliczny w połączeniu z podparciem DW to jedno z najlepszych i najbardziej komfortowych rozwiązań stworzonych dla pracujących perkusistów. Komfort, zdrowa postawa i wygoda w jednym. Seria stołków perkusyjnych DW 9000 to także konstrukcje oparte na tradycyjnej gwintowanej regulacji wysokości, tak samo skutecznej jak w przypadku serii DW5000, choć o innej konstrukcji.

Stołki perkusyjne DW należą do najbardziej komfortowych i wytrzymałych na rynku. Posiadają także najmniejsze luzy fabryczne ze wszystkich znanych nam konstrukcji. Wpływa to korzystnie na stabilność podczas gry, która dla wielu z nas jest czynnikiem kluczowym w wyborze właściwego stołka perkusyjnego.

pixel