31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Talerze perkusyjne China: mini-china, trash china

( ilość produktów: 117 )

China to jeden z najbardziej popularnych talerzy efektowych. Swoje wybuchowe i surowe brzmienie zawdzięcza szczególnej budowie. Od innych talerzy perkusyjnych odróżnia ją kołnierz odgięty w przeciwnym kierunku niż profil talerza co przekłada się na agresywne, ale krótkie brzmienie. Talerze typu china nadają się idealnie do mocnych akcentów w rockowej czy też metalowej muzyce. To w tych gatunkach chine'y są najczęściej wykorzystywane dzięki swojemu agresywnemu brzmieniu, świetnie komponującemu się ze ścianą przesterowanych gitar. Brzmienie chiny jest także wykorzystywane w muzyce popularnej, zwłaszcza w momentach wymagających nieco orientalnego klimatu. Tu sprawdzają się ciemniejsze odmiany o surowym wykończeniu lub cichsze typu china swish. W kategorii talerzy china jest kilka klasyków, które sprawdzone w boju na przestrzeni dekad stały się wręcz modelami kultowymi. Do takich talerzy można śmiało zaliczyć Paiste 2002 China, Zildjian K Custom Dark China czy Zildjian Oriental Trash China.

Talerze perkusyjne China - różne rodzaje i brzmienia

Tak jak w przypadku pozostałych talerzy perkusyjnych chiny mogą się różnić brzmieniem, głośnością, wysokością dźwięku i długością wybrzmienia. Najbardziej popularne w muzyce metalowej są te najgłośniejsze i najbardziej agresywne w brzmieniu jak np. Paiste Rude China, Meinl Classics Custom Extreme Metal China oraz Istanbul Mehmet Murathan China. Bardzo popularnym rodzajem talerza efektowego jest ostatnio tak zwana trash china czyli china z otworami. Jedną z najbardziej znanych jest Sabian AA Holy China sygnowana nazwiskiem Chada Smitha perkusisty Red Hot Chili Peppers. Podobny talerz ma w swojej ofercie Istanbul Mehmet i jest to model X-Ray Multi China. Obecnie każdy producent talerzy ma swojej ofercie trash chiny w różnych wariantach.

Talerze perkusyjne China występują w różnych rozmiarach. Od największych, zwykle o srednicy 22" dających najniższe brzmienie, poprzez najbardziej popularny rozmiar 18", aż po niewielkie talerze mini-china w rozmiarze 10-12". Im mniejsza china tym wyższy ton i krótsze wybrzmienie. Bardzo popularną praktyką jest wykorzystanie chiny do tzw. stacka czyli co najmniej dwóch talerzy położonych na sobie. China plus crash lub splash to najbardziej popularne połączenia stosowane przez perkusistów poszukujących nowych brzmień. Stacki z wykorzystaniem chiny są także oferowane jako gotowe kombinacje przez producentów talerzy.

W ofercie sklepu Drumcenter.pl znajdziesz duży wybór talerzy perkusyjnych typu china. Z chęcią doradzimy jeśli szukasz konkretnego brzmienia lub sprowadzimy talerz na zamówienie.

pixel