Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perkusje Gretsch Catalina Maple

( ilość produktów: 1 )

W nowej odsłonie serii Gretsch Catalina Maple producent prezentuje bębny o wyraźnie vintage'owym charakterze. Uwagę zwracają minimalistyczne elementy metalowe, płytsze od dotychczasowych tomy, nowe zawieszenie, gniazdo tom holdera i sam tom holder, okrągły badge z logo marki.

Gretsch Catalina Maple to perkusja wykonana z drewna klonowego i nawiązująca do najlepszych "gretschowskich" wzorców, posiadająca 30-stopniowe krawędzie korpusów, 5 lug na tomach 10 i 12, masywny tom holder i przede wszystkim genialne w tej cenie brzmienie.

Odkąd Gretsch wyrwał się spod skrzydeł marki Fender i został przejęty przez firmę DW skończyło się cięcie kosztów. Jakość poszybowała do góry, brzmienie stało się jeszcze lepsze niż do tej pory. Nowy Gretsch Catalina Maple ponownie staje się liderem segmentu semi-pro.

7 warstw klonu w połączeniu z krawędziami wyciętymi pod kątem 30 stopni to idealne połączenie brzmienia naciągu i rezonansu korpusu. Obręcze triple flanged o grubości 2,3mm to gwarancja otwartego i w pełni sterowalnego brzmienia przy pewności stroju. Nad pełnym rezonansem korpusu czuwa niezależne zawieszenie GTS.

 

pixel