Bongosy drewniane dla początkujących i zaawansowanych
( ilość produktów: 17 )Latin Percussion CP Traditional Bongos, Natural Wood
Latin Percussion CP Traditional Bongos, Dark Wood
Meinl Artist Series Diego Galé bongosy DG400CW
Bongosy to jedne z najbardziej popularnych perkusjonaliów. Dwa bębenki o drewnianych korpusach połączone ze sobą. Zbudowane są z drewnianych klepek, tworzących korpus instrumentu. Bębenki są tej samej wysokości, jednak różnią się średnicą. Naciągi wykonane są zwykle z naturalnej skóry lub z materiałów syntetycznych.
Membrany syntetyczne są całkowicie odporne na zmienne warunki pogodowe i dlatego są polecane do użytku na zewnątrz. Instrument pochodzi z Kuby i jest często kojarzony z muzyką latynoską. Współcześnie jest wykorzystywany w wielu gatunkach muzycznych ze względu na łatwość gry i ciekawe brzmienie. Bębenki bongosów mają nawet swoje nazwy. Mniejszy to macho, a większy hembra. Ich nazwy pochodzą z języka hiszpańskiego.
Bongosy ? jak grać?
Gra się na nich bardzo prosto i nawet początkujący perkusiści z pewnością sobie poradzą. Nie oznacza to jednak, że na bongosach można grać tylko rzeczy proste. Profesjonaliści potrafią z nich wydobyć wiele zaskakujących brzmień. Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Na instrumencie gramy dłońmi obu rąk, uderzając zarówno palcami, jak i całą powierzchnią dłoni. Istnieje wiele technik gry, a jedną z nich jest Martillo.
Jak nastroić bongosy?
Współczesne instrumenty są wyposażone w metalowe obręcze oraz haki naciągowe. Za pomocą śrub umieszczonych u dołu korpusu naciągamy membranę do pożądanej wysokości dźwięku. Jeśli chcemy, możemy je nastroić do tonacji utworu. Instrument stroimy tak, by membrany były dość mocno napięte. Mniejszy bębenek powinien brzmieć wyżej, a większy niżej. Nie stroimy ich do tej samej wysokości dźwięku. Chodzi właśnie o to, żeby mieć dwa różne dźwięki.
Jakie bongosy wybrać?
W naszej ofercie znajdziesz duży wybór tych instrumentów. Bongosy dla początkujących lub dla dzieci są zdecydowanie tańsze niż te dla bardziej zaawansowanych. Instrumenty Latin Percusion z serii CP będą tu dobrym wyborem. To niedrogie bongosy, które sprawdzą się na początku przygody z tymi perkusjonaliami.
Z przedziału semi-pro polecamy bongosy Mein Headliner lub Latin Percussion Aspire. To dobry wybór dla bardziej zaawansowanych oraz dla wszystkich wymagających lepszego brzmienia.
Droższe instrumenty z półki zawodowej sprowadzamy zwykle na zamówienie. Jeśli szukasz konkretnego modelu lub potrzebujesz porady, zadzwoń do nas lub napisz.
Statyw na bongosy.
Na tym instrumencie najczęściej gra się trzymając go na kolanach, jednak są sytuacje, w których niezbędny będzie statyw. Statyw na bongosy przyda się zwłaszcza muzykom grających jednocześnie na innych instrumentach perkusyjnych. Na przykład na congach. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednie statywy do tych wspaniałych instrumentów.
Jaki pokrowiec na bongosy?
Pokrowiec powinien być lekki, ale spełniać podstawowe zadanie, jakim jest ochrona instrumentu. Najczęściej ma on formę torby z uchwytami do przenoszenia. Dla lepszej ochrony może być wzmocniony warstwą pianki.
W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni pokrowiec w dziale Pokrowce na perkusjonalia.
Dostępne w naszej ofercie Bongosy marki Latin Percussion oraz Meinl Percussion, to świetnie wykonane, łatwe w wystrojeniu instrumenty o standaryzowanych średnicach. Nie ma problemu z ewentualną wymianą zużytych naciągów oraz części zamiennych.
Jeśli masz pytania dotyczące bongosów lub innych instrumentów perkusyjnych, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy w doborze najodpowiedniejszego produktu.