Talerze Sabian

( ilość produktów: 226 )

Talerze SabianFirma Sabian powstała w 1981 roku z inicjatywy Roberta Zildjiana, tak, właśnie tego Zildjiana. Nazwa firmy nie była wytworem marketingowych speców analizujących każdy aspekt. Nazwa pochodzi od dwóch pierwszych liter trójki dzieci Roberta Zildjiana, Sally, Billi i Andy

Talerze Sabian są odpowiedzią na potrzeby współczesnych perkusistów. Przed powstaniem marki rynek perkusyjny był mocno zdominowany przez markę Zildjian, która jako niemal monopolista nie szła do przodu. Sabian wrócił do podstaw, do sensu zrozumienia i poznania perkusyjnych potrzeb. Brzmienie talerzy Sabian ma przekazywać charakter perkusisty, tworzyć z nim jedność jak wspólną wizji muzyka doskonałego.

Produkty Sabian uznawane są za nowoczesne z nutą tradycji tworzenia ręcznie kutych talerzy. Nowoczesne technologie, odmienna wizja tworzenia talerzy od innych producentów sprawiły, że powiew świeżości docenili perkusiści z całego świata.

Charakterystyczne brzmienie talerzy Sabian ma u podstaw niezwykłe rzemiosło i szacunek do żywego metalu jako płótna dla malarza. Inne podejście to spełniania oczekiwań perkusistów sprawiła, że powstało wiele serii z której każda spełniała inne wymagania. Sabian od zawsze nie chciał produkować jednej serii, która byłaby stworzona do każdego gatunku muzycznego. Tak się po prostu nie da. Sabian specjalizuje się w produkcji talerzy z brązu B20 i sam wytwarza też ?placki brązu? w piecu. Jest też dostawcą półproduktów dla innej firmy.

Serie talerzy Sabian

Jak niemal każdy producent, Sabian w swojej ofercie posiada talerze dla początkujących, tych bardziej zaawansowanych i zawodowych muzyków. Zaczniemy krótki opis serii od samego dołu drabinki

Sabian SBR to seria wykonana z mosiądzu, czyli materiału do produkcji talerzy cechującego się największą odpornością. SBRy są dedykowane początkującym muzykom. Często też można je spotkać w salach prób i miejscach gdzie przewija się mnóstwo zespołów i perkusistów, którzy nie do końca mają wyrobioną technikę uderzania.

Sabian B8X to godny następca słynnej już serii B8. Nowa odmiana tak jak poprzednia wykonana jest z brązu B8, stąd też taka nazbyt oczywista nazwa serii. B8X są dodatkowo młotkowane dla większej projekcji wyższych składowych, dzięki czemu talerze te jeszcze bardziej przebijają się przez ścianę dźwięku. W serii tej po raz pierwszy Sabian zaoferował talerze o głębokim kuciu i dużym młotku typu Deep Hammering. 

Sabian XSR otwiera kolejną, już półprofesjonalną półkę cenową. Wykonane są maszynowo z brązu B20. Ich brzmienie jest bogatsze niż talerzy z brązu B20, mają więcej szumu i wybuchowości. Mimo większej elastyczności z powodzeniem nadają się do grania ostrych gatunków muzycznych. Producent określę je jako klasyczne, jasne, skupiony. Wykończenie na wysoki połysk

Sabian FRX to dość odważna seria, jednak każdy perkusista grający eventy powinien zrozumieć dlaczego powstała. Inni producenci oferują ?ciche talerze?, które niemal w ogóle nie brzmią nadają się głównie do ćwiczeń. Sabian postanowił stworzyć serię w pełni brzmiącą z brązu B20, lecz o zmniejszonej głośności na tyle, że można grać ze swoją naturalną dynamiką, a talerze nie zabrzmią głośniej powyżej z góry określonego poziomu.

Sabian AA to talerze do klasycznego rocka, punka itd. Wykonane z brązu B20. Są głośne, brudne w brzmieniu i zapełniają idealnie środek pasma.

Sabian AAX to najpopularniejsza seria tego producenta. Jasne, szkliste, przebijające się w przypadku gdy wykończone są na wysoki połysk i nieco szumiące bardziej stonowane w przypadku wersji Traditional. Mimo, że producent nie planował, aby ta seria była uniwersalna to taką się stała. Od nowoczesnej mainstreamowej muzyki po metalowe tematy gdzie trzeba być szybkim i strasznie precyzyjnym. Seria ta też oferują jeden z największych wyborów jeśli chodzi o typy i rozmiary. Jeszcze 10 lat temu było nie do pomyślenia aby grać na AAX w grubości Chin i Medium, a teraz to najpopularniejsze grubości.

Sabian HHX to nowoczesne i ciemne brzmienie talerzy wykonanych z B20. Szumiące, wybuchowe, łatwe w kontroli i powtarzalne. To najbardziej rozwijająca się seria, szczególnie teraz kiedy moda na ciemne brzmienia, nawet w ostrych klimatach stają się powszechne. Sam HHX to za mało, powstało kilka serii na bazie HHX i zaliczyć do nich można stworzoną we współpracy z Wecklem serię talerzy Sabian HHX Evolution, których brzmienia można usłyszeć na niezliczonej ilości płyt. Można powiedzieć, że dzięki HHX Evolution marką Sabian zainteresowało się ogromne grono perkusistów. To m.in. Sabian spopularyzował tzw. dziurawce O-zone, które obecne są niemal w każdym zestawi perkusyjnym. Kolejne podseria to Legacy, produkowane w najbardziej klasyczny sposób jaki tylko można. Ta seria to ukłon w stronę tradycji.

Sabian HHX Complex to najnowsza seria tego producenta. To brzmienie, którego Sabian poszukiwał od wielu eksperymentując z modelami koncepcyjnymi. Wyjątkowa ciemna seria. Połączenie wielu technik produkcji i młotkowania osiągnięto szumiące, nieco słodkie, piaszczyste brzmienie. Aktualnie seria ta staje się najbardziej pożądaną przez swoją złożoność, surowy styl i co tu ukrywać, świetnie prezentuje się na zdjęciach i filmach w social mediach

Pozostała jeszcze seria Artisan, która jest kompletnie oderwana brzmieniowo od marki Sabian, jakby produkowana była nie w Kanadzie tylko w Turcji. Więcej napisać nie możemy, wybaczcie :p

 

pixel