Talerze do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 3 )

Talerze do perkusji elektronicznej to pady spełniające rolę talerzy w zestawach elektronicznych. Ich jakość i parametry są kluczowe w wydobyciu odpowiednich brzmień i dynamiki. Ich właściwości fizyczne natomiast wpływają na ogólne odczucia podczas gry na zestawie.

Talerze do perkusji elektronicznej

Talerze do perkusji elektronicznej występują w formie padów o różnym stopniu zawansowania. Są to najczęściej pady dwustrefowe, trzystrefowe oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane pady cyfrowe. Popularnym padem talerza do perkusji elektronicznej jest Roland CY-8. Jest to pad w rozmiarze 12”, posiadający dwie strefy Bow oraz Edge. Oznacza to, że pad ten może wyzwalać dwie niezależne próbki w zależności od strefy w jaką uderzamy. Strefa Bow (powierzchnia pada) domyślnie wyzwalać będzie próbkę dźwięku jaką znamy z uderzenia główką pałki w powierzchnię crasha. Natomiast strefa Edge czyli krawędź pada wyzwala brzmienie crasha uderzanego szyjką pałki w jego krawędź. W zależności od rodzaju modułu naszego zestawu możemy te próbki zmieniać na takie jak nam odpowiadają, podkładając dowolne sample. Nie we wszystkich perkusjach będzie to możliwe, zwłaszcza w tych budżetowych.

Hi-hat - pady do perkusji elektronicznej 

Osobnym rodzajem pada talerzowego jest pad/kontroler hi hatu. W tej roli może występować tradycyjny pad talerzowy i taki musi zawsze współdziałać z kontrolerem nożnym czyli pedałem hi hatu. Jest on niezbędny do kontroli otwarcia hi-hatu. W  wyższych modelach perkusji elektronicznej znajdziemy inne pady do perkusji elektronicznej, takie jak np. Roland VH10. Jest to wysokiej jakości, dwustrefowy pad hi-hat zamykany, dający realistyczne odczucia podczas gry. Pad jest przeznaczony do montażu na zwykłym statywie do hi-hatu, a za kontrolę otwarcia i zamknięcia jest odpowiedzialny dolny moduł, który jest integralną częścią pada.

Kontrolery do perkusji elektronicznej spełniające funkcje padów talerzy to szeroka gama produktów. Jeśli masz pytania lub wątpliwości jaki pad wybrać skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy w wyborze najodpowiedniejszego.

pixel