31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

wyciszacze piankowe

( ilość produktów: 17 )

Perkusję wyciszyć można na kilka sposobów. Jednym z nich, najtańszym i jednocześnie najszybszym jest zakup piankowych wyciszaczy. Zbudowane one z materiału łączącego w sobie stabilność gumy i lekkość i pochłanianie uderzeń w postaci pianki. Taki mix materiałowy pozwolił stworzyć wyciszacz idealny.

W odróżnieniu od naciągów siateczkowych, które wymagają sporo czasu aby je zamontować (odkręcenie właściwych naciągów i założenie siateczkowych), wymiana zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy położyć wyciszać piankowy na bębnie lub talerzu i już! Gotowe! Daje to ogromną przewagę. Kiedy trzeba można grać z założonymi wyciszaczami i chronić domowników i sąsiadów. A kiedy jest ku temu sposobność, wyciszcza się zdejmuje i gra na pełnym ogniu, by znowu powrócić do cichego grania na perkusji kiedy domownicy lub sąsiedzi wrócą.

Wyciszacze na bębny mają postać okręgów. Kupuje się je jako gotowe wyciszacze na zestaw perkusyjny w jednym opakowaniu lub pojedynczo, dobierając średnicę do posiadanych przez siebie bębnów.

Wyciszacze na talerze perkusyjne występują w kilku wariantach. Do talerza typu hi-hat i ride można dobrać takie wykonane w całości z gumy. Obejmują one cały talerzy jak opaska. Cienka guma na talerzach powoduje, że dźwięk talerza jest słyszalny, a odbicie bardziej zbliżone do realnego

Występują też wersje piankowe, które zakłada się tylko na gwint statywu, pamiętając o dobraniu odpowiedniego rozmiaru wyciszacza do talerza ? powinien on dotykać krawędzi talerza.

Wyciszacz do bębna basowego najczęściej jest uniwersalny i pasuje do bębnów o średnicy od 18-24?. Wyposażony jest w regulowane szyny montażowe. Miejsce w które uderza bijak to połączenie lekkiej pianki oraz kwadratowej powierzchni gumowej. Bijak należy tak ustawić aby uderzał on centralnie w wyciszczacz. Dzięki temu żywotność tego rozwiązania będzie dłuższa.

pixel