Wyciszenie perkusji (wyciszacze)
( ilość produktów: 82 )
HQ Sound Off Zestaw wyciszaczy 10 12 14 + 14 + bass + talerze


HQ Sound Off Zestaw wyciszaczy 12 13 16 + 14 + bass + talerze


Pearl MFH-8 Muffle Head 8 Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-10 Muffle Head 10 Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-12 Muffle Head 12 Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-13 Muffle Head 13 Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-14 Muffle Head 14 Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-16 Muffle Head Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-20 Muffle Head Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)


Pearl MFH-22 Muffle Head Naciąg siateczkowy
- Wykończenie: mesh (siatka)

Pytanie jak wyciszyć perkusję słyszymy stosunkowo często. Powodów poszukiwania takich rozwiązań jest oczywiście kilka (sąsiedzi w bloku, kiepskie warunki akustyczne pomieszczeń w których gramy) i każdy z nich zmusza nas do nałożenia kagańca na nasz ukochany instrument.
Wyciszenie perkusji akustycznej bez użycia odpowiednich akcesoriów może nie być takie proste. To głośny instrument zachęcający do ekspresyjnej gry i wyzwalający dużo pozytywnej energii. No właśnie? co zrobić z tą energią (zwłaszcza akustyczną) gdy za ścianą mamy sąsiadów? Znamy dwa podstawowe rodzaje wyciszaczy dla bębnów: Naciągi siateczkowe (Remo Silentstroke, Evans SoundOff Mesh, Aquarian Super Mesh ), lub gumowe (piankowe) wyciszacze np. HQ sound OFF.
Naciągi siateczkowe to skuteczny sposób na niemal całkowite wyciszenie perkusji akustycznej. Są wykonane z wytrzymałej siatki, która zapewnia dobre odbicie, ale nie powoduje ciśnienia akustycznego. Pozwalają na ciche ćwiczenie nawet w bloku, tak by nasi sąsiedzi nawet się nie domyślali, że gramy na perkusji. Ne rozwiązują one oczywiście problemu z talerzami. Tutaj producenci sprzętu przychodzą z pomocą oferując ciche talerze perkusyjne. Seria Zildjian Low Volume czy też Sabian Quiet Tone to doskonałe rozwiązanie do cichego ćwiczenia w domu.
Wyciszacze piankowe to druga, dość wygodna opcja. Wystarczy położyć je na bębnach i już. Do bębna basowego służy specjalny pad dający się zamontować na najbardziej popularne rozmiary centrali, a na talerze piankowe wyciszacze montowane na statyw razem z talerzem. Wyciszacze piankowe zapewniają odbicie nieco zbliżone do padów ćwiczeniowych.
Jeśli masz wątpliwość które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze ? jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy w wyborze.