Remo Powerstroke 3

( ilość produktów: 20 )

Naciagi Remo Powerstroke 3 to jedne z najbardziej popularnych naciągów do bębna basowego na świecie. Od wielu lat stanowią także standard jako naciągi fabryczne zawodowych zestawów perkusyjnych. Wiele perkusji znanych marek jest w nie wyposażonych od nowości tak by już na starcie bęben basowy dawał niskie, skupione i mięsiste brzmienie z dobrym atakiem.

Jak zbudowany jest naciąg Remo Powerstroke 3?

W tym naciągu zastosowano jeden prosty, ale jakże skuteczny patent. Powerstroke 3 to jednowarstwowa membrana mylarowa o grubości 0,25 mm, która jako modyfikację posiada kołnierz tłumiący o niższej grubości (0,07 mm). Kołnierz jest umocowany razem z membraną na metalowej ramce i poza punktem stycznym na zewnątrz naciągu nie jest połączony z membrana uderzeniową. To właśnie ten kołnierz sprawia, że Remo Powerstroke 3 brzmi tak charakterystycznie.

Jak zatem brzmi naciąg Remo Powerstroke 3?

Brzmienie tych naciągów to dla wielu bębniarzy doskonałe połączenie ataku, projekcji oraz świetnie zbalansowanych tonów niskich, średnich i wysokich. Te ostatnie, w postaci niepożądanych wysokich harmonicznych w wielu gatunkach muzyki popularnej czy rockowej, są tłumione właśnie przez ów pierścień. Ograniczenie tonów wysokich oraz skrócenie wybrzmienia skutkuje tutaj uwypukleniem basu o szybkiej i dynamicznej charakterystyce. Naciąg jest szczególnie polecany do grania rockowego, metalu, ale także nowoczesnego popu, hip-hopu, reggae itp.

Poza naciągami do bębna basowego, Remo Powerstroke 3 to także membrany do tomów. W tym przypadku efekt brzmieniowy jest analogiczny. Niskie, skupione i mięsiste brzmienie. Poza najbardziej popularną wersja clear w ofercie znajdziecie także Remo Powerstroke 3 Coated czyli ten sam naciąg, ale wersji powlekanej, której brzmienie będzie cieplejsze z jeszcze bardziej ograniczona górą pasma. Jeśli natomiast lubisz kolory to Powerstroke 3 na stopę występuje także wersji Colortone, brzmieniowo identycznej do wersji Clear.

pixel