Moduły brzmieniowe do perkusji elektronicznej i sample pady

( ilość produktów: 11 )

Perkusja hybrydowa stała się ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Łączenie brzmień perkusji akustycznej z niemal nieograniczonymi możliwościami brzmień elektronicznych. Aby jednak przetworzyć sygnał z triggera podpiętego pod perkusję akustyczną na dźwięk należy posiadać moduł brzmieniowy do perkusji lub moduł perkusji elektronicznej.

Najczęściej podpina się triggery do werbla oraz bębna basowego. Następnie sygnał z triggerów wędruje przewodami aż natrafi np. na moduł brzmieniowy Roland. Niech będzie to moduł do perkusji Roland TM-2. To prosty moduł brzmieniowy posiadający dwa wejścia stereo. Tych co się jeszcze nie orientują, to do takich dwóch wejść można podłączyć aż 4 pady jednostrefowe. Każdemu z wejść można przypisać po parze dowolnych brzmień, które występują w module brzmieniowym.

Moduł brzmieniowy do perkusji - na przykładzie Roland

W naszej ofercie znajdziecie też moduł brzmieniowy Roland TM-1. Można do niego podpiąć 2 urządzenia jednosygnałowe i 1 dwusygnałowe. Ponadto moduł ten może działać jak konwerter trigger to MIDI. To dwa najpopularniejsze rozwiązania do perkusji hybrydowej.

Prócz rozwiązań ściśle dedykowanym dla Hybrid Drums w osobnej sprzedaży występują też moduły brzmieniowe do perkusji zaczerpnięte bezpośrednio z zestawów elektronicznych. Osobne moduły zaczynają się od modelu Roland TD-17. Moduł ten wyposażony jest w Prismatic Sound Modeling, które nadają brzmieniom bardziej ludzkiego charakteru. Moduł z pełną możliwością edycji wbudowanych brzmień. Moduł dostarczany jest już z wiązką kabli. Wystarczy podłączyć swoje pady lub triggery i można śmigać. Obsługa połączenia USB MIDI i niskiej latencji. Perkusja elektroniczna zrobiona z perkusji akustycznej? Czyż nie brzmi to wspaniale?

Następny w kolejce jest moduł TD-27, który można już zaliczyć do modułów profesjonalnych no i flagowy model TD-50X, który można bez problemu nazwać jako najbardziej zaawansowany moduł brzmieniowy do perkusji na świecie.

Jak perkusja hybrydowa to to koniecznie sampling pad. To on jako pierwszy spowodował rewolucję i znalazł się u boku wielu perkusistów akustycznych. Możliwość wgrywania własnych sampli i wplatanie ich w utwór grany na perkusji akustycznej to coś wspaniałego. Możliwości jakimi dysponuje perkusista znacząco wzrosły. Roland SPD-SX jest najpopularniejszym z nich. W połączeniu z Roland Octopad stanowią idealny duet.

Celem wyjaśnienia, moduły brzmieniowe do perkusji to to samo co moduły perkusyjne. Większość padów i triggerów jest ze sobą kompatybilna. Czasami produkty Yamahy nie chcą współpracować z innymi. Roland natomiast współpracuje ze wszystkimi swoimi produktami i produktami marki Alesis. Zatem możesz podpiąć moduł brzmieniowy Roland do perkusji Alesis.

pixel