Filc do talerzy

( ilość produktów: 13 )

Filc do talerzy to jeden z najprostszych, a przy okazji najważniejszych elementów perkusji wpływających na żywotność i brzmienie naszych ukochanych talerzy perkusyjnych. Filce to nic innego jak podkładki do talerzy na których te spoczywają oraz oddzielają je od strony górnej od nakrętki motylkowej. Filc do talerzy nie musi być zawsze wykonany z filcu, może być piankowy tak jak w przypadku produktów firmy Cympad.

Filce do talerzy różnią się także średnicą i grubością. Zupełnie inny będzie filc dolny do statywy hi-hat niż filc do maszynki hi-hatu. Będą on znacznie różnić się rozmiarem oraz grubością. Filc dolny do statywy hi-hat jest duży i dość płaski, to na nim spoczywa dolny talerz hi-hatu. Filce do maszynki (uchwytu) hi-hatu występują jako para, są niewielkie i zwykle grubsze. Warto je wymienić nie tylko kiedy je zgubimy, ale także kiedy po latach użytkowania stwardnieją i stracą swoje właściwości amortyzujące. Nowy, miękki filc do talerzy hi-hatu odbiera jego drgania zwłaszcza w pozycji otwartej, a przy odpowiednim dobraniu zacisku maszynki ustala jego pozycję. To bardzo istotne gdy chcemy mieć odpowiednią kontrolę i komfort gry na otwartym hi-hacie. Analogicznie rzecz ma się w przypadku pozostałych talerzy takich jak crash, ride czy china. Nowy, odpowiednio elastyczny filc amortyzuje i delikatnie wyhamowuje kołysanie talerza. Istotne w tym wszystkim jest to by talerze nie były ani za mocno skręcone, ani zbyt luźne.

Filce do talerzy to wbrew pozorom istotny element brzmienia, bez nich talerz będzie obcierał o elementy statywu i wydawał z siebie niepożądane dźwięki. Wraz z plastykowymi osłonkami na statyw tworzą doskonały element zawieszenia pozwalający talerzom wybrzmieć pełnym głosem, bez niepotrzebnych zakłóceń. Dzięki dobrym filcom talerz może rezonować w pełni swoich możliwości i nie jest narażony na tzw. key-hole. Zastanawiasz się jaki filc do talerzy będzie dla Ciebie najlepszy? Gruby, cieńszy? Szukasz filców do hihatu? W tym dziale na pewno znajdziesz coś dla siebie.

pixel