Statywy łamane
( ilość produktów: 35 )DrumParts CBS300 - Statyw łamany
Dixon PSY-K900I-KS Statyw łamany
DrumCraft / Basix CBS-800L - Statyw łamany
DrumParts CBS700 - Statyw łamany
DrumParts CBS900 - Statyw łamany
Tama Stage Master HC43BWN - statyw łamany
DW 6700UL statyw łamany flat base ultralekki
- 1
- 2
Perkusja to instrument składający się z bardzo wielu elementów. Aby zawiesić talerze perkusyjne lub tom tomy niezbędny jest statyw. Najpopularniejszą odmianą jest statyw łamany. Pisząc prościej jest to statyw z ramieniem jak w dźwigu. To dzięki temu ramieniu zwiększają się możliwości konfiguracji.
Jeśli chcesz posiadać dużo talerzy to doskonale wiesz, że trzeba się sporo naustawiać, aby statyw nie był jeden na drugim, a jednocześnie aby miejsce w którym ma wisieć talerz lub tom pokrywało się z miejscem statywu.
Statyw łamany - budowa
Konstrukcja statywu łamanego jest dość prosta. Na ogół składa się on z dwóch lub trzech sekcji, czyli podstawy, jednej sekcji wysokości i drugiej sekcji wysokości. 3 segmenty dają dużo większe możliwości niż statywy do talerzy wyposażone tylko w 2 segmenty. Każdy łamany statyw na czubku ostatniej sekcji zakończony jest obrotową głowicą. To w nią wkłada się ramię czyniące ze statywu wariant łamany.
Ramię łamane może być w postaci gładkiej rurki jak np. w statywach Pearl B-1030 lub w postaci karbowanego pręta stalowego. Oba rozwiązania spełniają swoją funkcję. Prywatnie wolimy jednak statywy z prętem karbowanym, gdyż zapewnia lepsze utrzymanie ramienia w miejscu. Statyw do talerzy perkusyjnych z prętem karbowanym godnie reprezentuje w segmencie tańszym statyw Basix CBS-600 i CBS-800 w segmencie średnim Pearl BC-930 i w grupie cenowej Pro Tama HC103BW.
Statywy łamane posiadają ramiona o różnej długości. Można pomyśleć, że im dłuższe tym lepsze. Nie do końca. Najdłuższe ramiona potrafią mieć około 50 cm, co przy kilku takich statywach gwarantuje sporo problemów. Należy dobrać długość ramienia tak, aby wszystko się pomieściło i jeden statyw nie wadził o drugi
Statywy łamane z linii ekonomicznej jak np. Basix CBS-100, czy Mapex B-200 cechują się bardzo dobrą ceną, lecz zalecamy rozważne wieszanie na nich ciężkich talerzy. Nie są do takich stworzone. Bezwzględnie należy pamiętać, aby noga u podstawy statywu zawsze była w kontrze do wiszącego talerza. W ten sposób unikniesz przykrej sytuacji w postaci przewracającego się talerza.
Niektóre statywy łamane są konwertowane. Możesz z nich zrobić w kilka chwil statyw prosty. Wystarczy poluzować głowicę, wyjąć ramię, ustawić głowicę pionowo i włożyć do środka ramię. W naszej ofercie znajdują się też statywy perkusyjne do duży obciążeń jak np. statyw łamany Tama Road Pro HC84BW lub statyw łamany Tama Star HC103BW. Są one w stanie udźwignąć dwa tomy i ciężkiego ride. Nie zrobi to na nich absolutnie żadnego wrażenie.
Każdy statyw zarówno statyw łamany jak i prosty posiada regulację kąta nachylenia nie tylko samego ramienia ale także głowicy montażowej. W zależności od statywu regulacja ta może być skokowa, realizowana poprzez ząbki, płynna z jedną osią regulacji, płynna z dwiema osiami regulacji i kulowa z regulacją 360 stopni.
Prócz tradycyjnych konstrukcji w naszej ofercie znajdują się także warianty lekkie z nogami płaskimi typu flat base, które są bardzo popularne w ostatnim czasie