Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Talerze Istanbul

( ilość produktów: 248 )

Talerze Istanbul

Talerze Istanbul Mehmet ? najbardziej klasyczna spośród Tureckich marek zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych, której tradycje sięgają 400 lat wstecz. Talerze Istanbul wykonywane są od początku do końca ręcznie z najwyższej jakości brązu B20. 

Założyciel marki Mehmet Tamdeger nauczył się tradycyjnej obróbki talerzy u Mikhaila?a Zilcana, wnuka Kerop?a Zilcana od którego nazwę wzięła jedna z najsłynniejszych serii talerzy ? Kerope. Talerze Istanbul Mehmet wytwarzane są do dziś za pomocą technologii produkcji mającej korzenie w XVIIw. Do teraz niemal każdy opuszczający fabrykę talerz przechodzi przez ręce mistrza ? bezpośredniego spadkobiercę dziedzictwa twórców którym zawdzięczamy powstanie instrumentu jakim jest znany współcześnie talerz perkusyjny.

Na przestrzeni lat Istanbul Mehmet rozszerzył swoją ofertę o mnogość serii kierowanych dla każdej z grup perkusistów. Od poszukujących klasycznie ciemnych, ziemistych talerzy siejących bez przyzwoitości alikwotami, oraz uwielbianym przez Jazz piaskiem, po miłujących ostre, szkliste i głośne pasmo Rock & rollowych bębniarzy dla których są wyznacznikiem i językiem ekspresji. Proces produkcji składa się z wielu etapów. Tym co wyróżnia talerze Istanbula Mehmeta jest fakt że na każdym etapie towarzyszy mu człowiek. To ludzkie ucho, nie bezduszny komputer decyduje czy kawałek brązu zasłużył by nosić miano instrumentu. W każdym egzemplarzu zaklęta jest niezliczona ilość precyzyjnych uderzeń młotka, w każdym zaklęta jest dusza jego twórcy.

pixel