claw hooki

( ilość produktów: 2 )

Claw Hooki do bębna perkusyjnego

Claw hooki to nic innego jak haki naciągowe do bębnów wyposażonych w prostą obręcz drewnianą lub metalową bez otworów. Takie obręcze powszechnie występują w bębnach basowych zestawów perkusyjnych, basowych bębnach marszowych, a także w niektórych werblach. Skoro obręcz nie posiada otworów służących jako miejsce osadzenia śruby naciągowej to claw hooki są niezbędnym elementem systemu naciągania membrany. Każdy hak naciągowy zwany z angielskiego claw hookiem posiada otwór na śrubę i w połączeniu z nią tworzy mechanizm naciągania i strojenia bębna. Śruby zakotwiczone we wkładkach gwintowych lug utrzymują obręcz i naciąg na właściwym miejscu, a siła ich dokręcenia decyduje o stroju bębna.

Claw hook może być wykonany z grubej stalowej blachy odpowiednio uformowanej i wyprofilowanej lub może być odlewany. Odlewane claw hooki (die cast) są zwykle droższe i spotyka się je we współczesnych zestawach perkusyjnych z półki średniej i wysokiej. Claw hooki gięte najczęściej stosowane są w perkusjach budżetowych, ale także w instrumentach vintage i stylizowanych na retro.

Istotna rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze claw hooków jest ich profil. Haki mogą mieć profil zagięcia półokrągły lub prostokątny i są przystosowane odpowiednio do obręczy o tym samym profilu krawędzi co claw hook. Dobranie nieodpowiednich claw hooków może skutkować uszkodzeniem krawędzi drewnianej obręczy. Zwłaszcza w przypadku półokrągłego profilu haków i prostokątnej krawędzi obręczy. Zanim kupisz claw hooki sprawdź, które będą odpowiednie do twojego bębna.

pixel