Ciche bijaki do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 4 )

Bijaki do perkusji elektronicznej to bijaki bębna basowego zaprojektowane do użytku z perkusjami elektronicznymi.

Bijaki do perkusji elektronicznej - do czego służą?

Ciche bijaki do perkusji elektronicznej mają jedno bardzo istotne zadanie. Obniżenie głośności akustycznej dźwięku jaki wydaje pad perkusji elektronicznej podczas gry. Perkusja elektroniczna oprócz brzmienia sampli wyzwalanych poprzez uderzenie w poszczególne pady, wydaje także naturalne odgłosy uderzenia w pady. Te dźwięki, które mimo tego, że są dużo cichsze od brzmienia akustycznego zestawu perkusyjnego mogą być mocno słyszalne przez naszych sąsiadów. Jeśli ćwiczymy na elektroniku w mieszkaniu w domu wielorodzinnym może to być poważny problem. Ciche bijaki z naszej oferty w takich sytuacjach to najlepsze rozwiązanie. Spadek głośności akustycznej pada bębna basowego jest znaczny i zauważalny od razu po wymianie w pedale stopy. Dużo mniejszy atak powoduje znikome przenikanie przez stropy i ściany zarówno dźwięku jak i drgań. Jeśli po zastosowaniu cichego bijaka zauważymy spadek głośności wyzwalanej próbki to możemy podnieść czułość i/lub głośność tego pada w module perkusji elektronicznej. Zwykle jednak nie ma takiej potrzeby.

Jak są zbudowane ciche bijaki do perkusji elektronicznej?

Ich budowa przypomina tradycyjny bijak do stopy z tą różnicą, że zamiast filcowej główki zastosowano coś co przypomina piłkę tenisową. Główka wykonana najczęściej z lekkiego materiału gdzieś pomiędzy gumą a pianką i pokryta materiałem takim jak piłki tenisowe. Tego typu bijaki do perkusji elektronicznej produkują firmy Gibraltar oraz Schlagwerk. Podobny bijak, ale bez materiałowego pokrycia ma w swojej ofercie także Roland. Bijaki te pasują do zdecydowanej większości pedałów bębna basowego popularnych firm takich jak Pearl, Tama, DW, Mapex oraz Dixon.

Ciche bijaki do perkusji elektronicznej to bardzo przydatny produkt. Perkusja elektroniczna mimo niskiej głośności może być słyszalna przez naszych sąsiadów czy domowników i w takim przypadku zmiana tradycyjnego filcowego bijaka na cichy może przynieść wszystkim ulgę. Taki bijak można z powodzeniem zastosować również do gry na cajonie oraz na akustycznym zestawie perkusyjnym.

pixel