słuchawki do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 4 )

Słuchawki do perkusji elektronicznej to niezbędny element wyposażenia jeśli ćwiczymy w domu na zestawie elektronicznym. Perkusja elektroniczna to instrument, który nie wydaje dźwięków sam z siebie jak w przypadku perkusji akustycznej. Bez odpowiedniego nagłośnienia usłyszymy tylko głuche uderzenia w pady i nic poza tym. Jeśli nie korzystamy z nagłośnienia lub chcemy ćwiczyć po cichu tak by nie przeszkadzać domownikom i sąsiadom najlepszym rozwiązaniem są słuchawki.

Słuchawki do perkusji elektronicznej -  jakie wybrać?

Najlepsze słuchawki do perkusji elektronicznej to te, które zostały zaprojektowane do użytku z instrumentami elektronicznymi lub te dedykowane do gry na perkusji. Ich zakres przenoszenia częstotliwości, dynamika, efektywność oraz oporność zostały dobrane do współpracy z modułami perkusji elektronicznej oraz z wzmacniaczami słuchawkowymi, które są częścią tych modułów. Dobre tłumienie oraz izolacja ma także duże znaczenie w przypadku takich słuchawek. Powinny być to konstrukcje zamknięte i dobrze okalające małżowinę uszną. Wygoda także się liczy, zwłaszcza że za zestawem perkusyjny spędzamy czasem długie godziny. Słuchawki do perkusji nie powinny męczyć ani złym brzmieniem, ani niekomfortowym ułożeniem na naszej głowie. Inaczej ćwiczenie stanie się męczące, a przecież nie o to chodzi. Jedne z najbardziej popularnych słuchawek do perkusji elektronicznej to modele firmy Roland. Słuchawki takie jak Roland RH-5 czy wysoki model Roland RH-200 to jedne z wygodniejszych słuchawek o konstrukcji zamkniętej. Wysokiej jakości dźwięk oraz solidna budowa obu modeli zdecydowanie czyni je doskonałym wyborem do współpracy z perkusją elektroniczną.

Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się specjalne słuchawki dla perkusisty marki Vic Firth. Z wyglądu przypominają duże budowlane nauszniki ochronne, ale w rzeczywistości są zawodowymi słuchawkami dla bębniarzy.  Zaprojektowane tak by jak najbardziej izolować zarówno dźwięk z zewnątrz jak i na zewnątrz słuchawek. Są to najlepiej izolujące słuchawki nauszne na rynku. Ich brzmienie także zostało sprofilowane pod charakterystykę zestawu perkusyjnego. Najnowsza wersja posiada transmisje dźwięku bluetooth, a wiec są to słuchawki bezprzewodowe dla perkusisty.

Perkusja elektroniczna to świetne rozwiązanie jeśli chcemy ćwiczyć po cichu tak by nie przeszkadzać innym. W większości mieszkań nie ma możliwości ćwiczenia na zestawie akustycznym. Elektroniczny zestaw perkusyjny i dobre, dedykowane słuchawki do perkusji elektronicznej to najlepszy wybór.

pixel