Dzwonki: tybetańskie, planetarne

( ilość produktów: 6 )

Dzwonki tybetańskie to instrumenty wywodzące się tradycji buddyjskiej używane oryginalnie podczas obrzędów związanych z praktykami w tej religii. Rytualne dzwonki pochodzące z Tybetu symbolizujące doskonałą mądrość i współczucie. Dzwonki tybetańskie przechowywane na ołtarzach lub w celach mnichów są używane podczas wspólnych ceremonii. W tradycji buddyjskiej dzwonki drilbu i dorje reprezentują doskonałe połączenie mądrości i współczucia. Połączenie tych dwóch zasad jest postrzegane jako niepodzielna jedność niezbędna do osiągnięcia oświecenia. Współcześnie w krajach zachodnich dzwonki używane są do medytacji, dźwiękoterapii, masażu dźwiękiem i w jodze.

Dzwonki tybetańskie - jak są zbudowane?

Tradycyjny dzwonek tybetański składa się z kielicha, rączki oraz serca. Kielich jest zwykle bogato zdobiony charakterystycznymi tybetańskimi wzorami. Rączka dzwonka jest bardzo wymyślnych kształtów, zdobiona podobiznami bóstw i zakończona dwoma przecinającymi się łukami tworzącymi swego rodzaju buławę lub berło. Cały instrument prezentuje się jak małe dzieło sztuki, kolekcjonerski przedmiot idealny nie tylko do modlitw czy medytacji, ale także do wystroju wnętrza. Atrakcyjny i przyciągający wzrok przedmiot o bardzo duchowym znaczeniu. Dzwonki tybetańskie są wykonane ze specjalnego stopu odlewniczego lub mosiądzu.

Brzmienie dzwonków tybetańskich jest niezwykle eteryczne. Od pierwszych dźwięków wprowadza wyjątkowy nastrój znany z buddyjskich świątyń. Sprzyja medytacji, wyciszeniu i odnalezieniu wewnętrznego spokoju. Brzmienie dzwonka tybetańskiego tworzy wyjątkową aurę, która wprowadza w stan spokoju umysłu.

Dzwonki planetarne

Dzwonki planetarne mają zupełnie inną budowę. Aluminiowy walec osadzony jest na drewnianej podstawie, a do wydobywania dźwięku służy zwykle drewniana pałeczka. Energetyczne dzwonki planetarne są tworzone przy użyciu obliczeń Hansa Cousto (Oktawa kosmiczna), aby dopasować częstotliwości Słońca, Księżyca oraz planet układu słonecznego. Każdy z nich jest dostrojony do wytwarzania odpowiedniej częstotliwości ciała niebieskiego. Te dzwonki energetyczne zostały zaprojektowane do użytku w zastosowaniach terapeutycznych. Są to tak zwane dzwonki czakrowe, gdzie dzwonek o odpowiednim, precyzyjnie dobranym stroju odpowiada za konkretną czakrę. Dzwonki planetarne można zakupić osobno, ale także jako komplet. Dzwonki czakrowe charakteryzują się niezwykle czystym, krystalicznym tonem o właściwościach terapeutycznych. Wibrujący dźwięk dzwonka planetarnego wypełnia pomieszczenie wprowadzając ciało i umysł w stan spokoju i harmonii ze światem i kosmosem.

pixel