Zestawy naciągów do perkusji (tompacki, propacki)

( ilość produktów: 61 )

Naciągi perkusyjne to ważny aspekt mający ogromny wpływ na brzmienie. Dobre membrany do perkusji nie są tanie. Pojedyncze kupowanie to nabycie dokładnie takich membran jakie chcesz, często za dość wysoką cenę. Czołowi producenci Remo, Evans, Aquarian, stworzyli gotowe zestawy naciagów perkusyjnych w najcześciej występujących wariantach rozmiarowych, a także w kilku najpopularniejszych seriach.

Zestaw naciagów do perkusji - rozmiary

Naciągi perkusyjne zestaw to najcześciej z 3 lub 4 membrany. Występują one w trzech wariantach średnic dla tomów. Są to 10 12 14 (fusion), 12 13 16 (standard), oraz najbardziej popularny zestaw 10 12 16 (rock). W przypadku jeśli komplet naciagów składa się z czterech sztuk to zazwyczaj tym dodatkowym jest dodawany do zestawu naciąg do werbla.

Jeśli chodzi o serie to w przypadku marki Remo są to proopacki (tak nazywa je Remo) z serii Ambasador, Emperor oraz Pinstripe. W przypadku Evansa są to tompacki. Evans zapewnia zdecydowanie większą ilość opcji wyboru. Począwszy od G1, G2, EC-2S, Hydraulic, są też gotowe packi na bęben basowy (rezonans i uderzany). W Evansie od stosunkowo niedawna oferowane są pakiety membran z dodatkową błoną werblową. Trzeba przyznać, że Evans dopasowuje naciągi na werbel do konkretnych serii.

Zestaw naciagów do perkusji Aquarian też został zdefiniowany jako odpowiedź na potrzeby perkusistów chcących kupić więcej, lecz taniej. Oferowane w wielu seriach z czego najpopularniejsze to Texture Coated, Performance II, Studio X, Response 2.

Niektórzy mogą zapytać, dlaczego niższa cena za zestaw naciagów do perkusji? Kupujesz więcej za mniej. To jak zakup hurtowy. Zamiast jednego, bierzesz 3 lub 4 naciągi perkusyjne. Producent zyskuje wyższy wolumen, a Ty niższą ceną. Polska jest jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie zestawy naciagów są tak popularne. Jako ciekawostkę napiszę, że naciagów Remo w setach nie znajdziecie w cenniku producenta, ale dlaczego już napisać nie mogę. Cieszmy się zatem, że pakiety naciagów Remo są dostępne, mimo, że powinny zniknąć :)

pixel