Dzwonki wietrzne, metalowe

( ilość produktów: 11 )

Dzwonki wietrzne to wspaniały instrument wpływający bezpośrednio na nasz nastrój oraz element dekoracji i wystroju wnętrz. Dzwonki wietrzne metalowe charakteryzują się szczególnie dobrym rezonansem i długim wybrzmieniem. Ich uzdrawiające energie mają pomóc Ci osiągnąć spokój i ciszę, usunąć blokady w twojej aurze, które uniemożliwiają Ci zobaczenie odpowiedzi. Ich niesamowite brzmienie nadaje się do medytacji, relaksu, a także terapii dźwiękiem. Dzwonki wietrzne do ogrodu, jako element dekoracji oraz wprowadzenia spokojnego nastroju spełniają wyśmienicie swoją rolę.

Dzwonki wietrzne metalowe - jak są zbudowane?

Podstawowym elementem wydającym dźwięk w dzwonkach są metalowe rurki. Każda z rurek ma taką samą średnicę, ale różną długość co wpływa bezpośrednio na strój każdej z nich. Rurki zawieszone są na sznurkach na okrągłej, zwykle drewnianej rozecie. Nad rozetą znajduje się zaczep, który służy do powieszenia dzwonków w pożądanym miejscu. Przez środek instrumentu, między dzwonkami jest zawieszone wahadło na końcu którego znajduje się obciążnik. Jest on wykonany z drewna lub kamienia i często ma także funkcje ozdobną poza praktycznym zastosowaniem. Wahadło posiada drewniany bijak, który uderza w rurki i wyzwala dźwięk instrumentu. Wahadło może być w prawione w ruch przez siłę wiatru na zewnątrz, a także poprzez poruszanie nim przez osobę grającą. Wystarczy niewielki ruch by wyzwolić piękne, harmonijne brzmienie dzwonków i wypełnić nim pomieszczenie. Średnica i długość samych dzwonków wietrznych wpływa bezpośrednio na brzmienie instrumentu. Im dłuższe i grubsze metalowe  rurki tym brzmienie niższe i cieplejsze. Mniejsze i krótsze rurki dzwonków brzmią wyżej i bardziej krystalicznie. Warto sprawdzić brzmienie poszczególnych dzwonków wietrznych na prezentacjach video by przekonać się, które dzwonki będą bardziej pasować do naszego pomieszczenia i jakie brzmienie dzwonków podoba nam się najbardziej. Czy można stosować więcej niż jeden rodzaj dzwonków wietrznych? Zdecydowanie tak! Dzwonki o różnym stroju będą pięknie współgrały ze sobą i uzupełniały wzajemnie.

Gdzie najlepiej zawiesić dzwonki wietrzne?

Dzwonki wieszamy zwykle w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu, odpoczynku i medytacji. Można je zawiesić na suficie lub elemencie wyposażenia wnętrz lub statywie. Dzwonki wietrzne można także powiesić na zewnątrz. Przed wejściem do domu lub w ogrodzie na drzewie. Dzwonki wprawiane w ruch przez wiatr będą wydawały przyjemne brzmienie zmieniając aurę otoczenia i wprowadzając spokojny nastrój.

pixel