Gretsch Renown Maple

( ilość produktów: 3 )

Gretsch RenownGretsch niedawno wprowadził aktualizację do modelu Renown. Zmiany obejmowały dodanie zawieszeń GTS oraz zamianę badge z korpusu na bardziej vintage'owe i pożądane „Round Badge”.

Co nowego w tym modelu? Zestawy Renown zawsze wyróżniały się cechami Gretsch, takimi jak korpusy klonowe, krawędzie 30° i srebrne wykończenie wnętrza. Te cechy nadal są obecne, ale największą nowością jest zastąpienie odlewanych obręczy, obręczami Gretsch 302. Te podwójne obręcze z podwójnym fałdem są używane również w zestawach Broadkaster i Brooklyn, ponieważ ich mniejsza masa pozwala na dłuższy rezonans niż odlewane obręcze, jednocześnie utrzymując skoncentrowany ton.

Choć na pierwszy rzut oka może to być trudne do zauważenia, ważną zmianą jest również gniazdo tom holdera jak i sam tom holder.  Klasyczny obły kształt motylków. Dostępne są różne wykończenia, zarówno lakierowane, jak i okleiny.

Do zestawu dołączone są porządne membrany. Przeciwnicy tej praktyki zawsze twierdzili, że każdy perkusista używa innych membran, więc nie ma sensu podwyższać ceny zestawu poprzez dołączenie drogich, a jednak niekoniecznie odpowiednich membran. Jednak jesteśmy zadowoleni z faktu, że Gretsch dołączył jasne membrany Remo P3 orazz Emperor (dla tomów).

Nowe wydanie serii Renown to zawodowej klasy zestawy perkusyjne oparte na najlepszych tradycjach znanego i szanowanego na świecie producenta bębnów jakim niewątpliwie jest Gretsch.

Gretsch Renown to nadal 7 warstwowe, klonowe korpusy o krawędziach ściętych pod kątem 30 stopni. Ten typ krawędzi daje nam ciepłe, ale zarazem otwarte i energetyczne brzmienie tak charakterystyczne dla bębnów Gretscha.Istotną zmianą w nowej edycji Renowna są obręcze Gretsch "302" - stosowane przez tego producenta w latach '50. Podwójnie gięte obręcze o grubości aż 3 mm to ciekawa i vintage'owo wyglądająca konstrukcja, która zapewnia odpowiednio skupione brzmienie i pewność strojenia. 

Obręcze "302" zostały zaczerpnięte z droższych serii Brooklyn i Broadkaster. 
System zawieszenia tomów to znany i lubiany GTS, który jako punkt zawieszenia wykorzystuje lugi, co pozwala na swobodne wybrzmienie tomów, dłuższy i pełniejszy sustain.Renown to klasyczne brzmienie Gretscha o niewiarygodnie otwartym i harmonijnym brzmieniu, a zarazem bardzo uniwersalny instrument, który spełni oczekiwania najciężej pracujących bębniarzy.

pixel