Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perkusje Gretsch Renown Maple

( ilość produktów: 1 )

Nowe wydanie serii Renown to zawodowej klasy zestawy perkusyjne oparte na najlepszych tradycjach znanego i szanowanego na świecie producenta bębnów jakim niewątpliwie jest Gretsch.

Gretsch Renown to nadal 7 warstwowe, klonowe korpusy o krawędziach ściętych pod kątem 30 stopni. Ten typ krawędzi daje nam ciepłe, ale zarazem otwarte i energetyczne brzmienie tak charakterystyczne dla bębnów Gretscha.

Istotną zmianą w nowej edycji Renowna są obręcze Gretsch "302" - stosowane przez tego producenta w latach '50. Podwójnie gięte obręcze o grubości aż 3 mm to ciekawa i vintage'owo wyglądająca konstrukcja, która zapewnia odpowiednio skupione brzmienie i pewność strojenia. 

Obręcze "302" zostały zaczerpnięte z droższych serii Brooklyn i Broadkaster. 

System zawieszenia tomów to znany i lubiany GTS, który jako punkt zawieszenia wykorzystuje lugi, co pozwala na swobodne wybrzmienie tomów, dłuższy i pełniejszy sustain.

Ilość opcji kolorystycznych jest bardzo duża i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Renown to klasyczne brzmienie Gretscha o niewiarygodnie otwartym i harmonijnym brzmieniu, a zarazem bardzo uniwersalny instrument, który spełni oczekiwania najciężej pracujących bębniarzy.

 

pixel