Naciągi Encore by Remo - Tanie naciągi do perkusji

( ilość produktów: 35 )

Remo Encore to tanie i dobre naciągi do perkusji. Encore by Remo oferuje najpopularniejsze serie marki matki takie jak: ambassador, pinstripe, dyplomat czy powerstroke. Od swoich regularnych odpowiedników różnią się mniejszym przywiązaniem do detali oraz cieńszą i zaginaną, a nie zalewaną żywicą jak w oryginale, obręczą naciągu.

Naciągi Encore by Remo - tańsza alternatywa

Naciągi Encore by Remo to tańszy odpowiednik najbardziej rozpoznawalnej światowej marki produkującej naciągi czyli Remo Inc. Firma istniejąca od lat 50 i założona przez jazzowego muzyka Remo Belli w Kalifornii ma na swym koncie absolutne klasyki w świecie naciągów perkusyjnych.

Począwszy od najbardziej popularnego naciągu na werbel (także tomy) czyli Ambassador Coated, seria Encore zawiera najbardziej popularne modele w ofercie firmy. Encore by Remo Ambassador Coated to tani naciąg na werbel, który świetnie sprawdzi się jako uniwersalny naciąg do gry w każdym gatunku muzycznym. Szorstka powłoka coated sprawdzi się nie tylko podczas gry tradycyjnymi pałkami, ale także miotełkami, które na naciągach niepowlekanych nie zabrzmią dobrze. Jest to najbardziej popularny, jednowarstwowy naciąg werblowy na świecie. Membrana bez żadnego tłumienia o otwartym brzmieniu i dużej czułości w każdej dynamice. Encore Ambassador występuje także w wersji Clear czyli niepowlekanej. Może on być wykorzystywany jako naciąg uderzany jednak największą popularność ten rodzaj naciągu zdobył jako membrana rezonansowa do tomów.

Cieńszym bratem Ambassadora jest Encore Diplomat, który służy prawie wyłącznie jako naciąg rezonasowy. Niewielu perkusistów wybiera go jako naciąg górny ze względu na zredukowaną grubość mylaru i niską wytrzymałość na uderzenia. Najcieńszą odmianą jest Encore Ambassador Hazy i jest to naciąg przeznaczony wyłącznie jako rezonans werbla. Jego bardzo niska grubość zapewnia odpowiednią interakcję ze sprężyną werblową.

Dla miłośników mocniejszego brzmienia w ofercie Encora znalazł się popularny Pinstripe. Naciąg dwuwarstwowy z charakterystycznym czarnym ringiem wyznaczającym granicę zgrzania dwóch warstw mylaru. Warstwy naciągu są ze sobą połączone pomiędzy obręczą a nadrukowanym ringiem. Zabieg ten to rodzaj tłumienia, które powoduje ograniczenie wysokich harmonicznych. To dzięki niemu naciągi z serii Pinstripe mają niskie, skupione brzmienie bardzo cenione we wszelkich odmianach rocka.

Encore by Remo to także naciągi do bębna basowego. Poza wyżej wspomnianymi Ambassadorami oraz Pinstripe'ami mamy do dyspozycji także popularny Powerstroke 3. To pojedynczy naciąg z ringiem po wewnętrznej stronie. Daje skupione i mięsiste brzmienie, dobrze eksponuje atak i niskie częstotliwości. Po stronie rezonasowej (frontowej) bębna basowego sprawdzą się naciągi Encore by Remo Ebony Rezo w wersji pełnej lub z otworem w zależności jaki efekt brzmieniowy chcemy osiągnąć. Jeśli myślimy o nagłaśnianiu centralki warto pomyśleć o naciągu z otworem.

Remo Encore to doskonała alternatywa dla poszukujących dobrego brzmienia, markowego produktu w bardzo przystępnej cenie.

pixel