31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Pokrowce do perkusjonaliów

( ilość produktów: 11 )

Perkusjonalia to ogromna liczba instrumentów perkusyjnych. To zarazem grupa w której występuje stosunkowo mało pokrowców do nich przeznaczonych. Najcześciej występują pokrowce do tzw. dużych perkusjonaliów jak np. shakery czy tamburyna, które stanowią najliczniejszą grupę. Tak, jak większość perkusjonaliów jak shakery, tamburyna, marakasy i inne są łatwe do zapakowania w dowolną torbą czy walizkę o tyle Cajon jest na tyle specyficznym instrumentem, że wymaga dedykowanego pokrowca na cajon

Pokrowce na perkusjonalia - kiedy warto je kupić

Pokrowce na perkusjonalia powinny stać się konieczne, kiedy chcesz przewozić swój instrument. Nie ma znaczenia czy przejście z punktu A do punktu B, czy szybki wypad na grilla do znajomych lub ognisko. Każde wyjście poza teren sali prób lub pokoju naraża instrument na uszkodzenia mechaniczne. Pokrowiec na cajon produkowany jest najczęściej z kodury, tak jak większość pokrowców perkusyjny. Te najtańsze, nazywane przez nas osłoną przeciwkurzową nadają się bardziej do sporadycznego przewożenia. Zazwyczaj nie są wyposażone w piankę ochronną i dodatkowe kieszenie. Ot najtańszy pokrowiec na cajon. Warianty droższe do już gruba kocura z grubą warstwą pianki z dodatkowymi przegrodami, grubymi zamkami. Najczęściej występuje jako plecak, gdyż prócz rączki posiada także ramiona jak typowy plecak.

Pokrowce na perkusjonalia skrywają w swojej ofercie opcję dedykowaną dla osób grających na bongosach. Instrument ten najcześciej jest drewniany i wyposażony w naturalną skórę. To powoduje, że jest on wrażliwy na zmianę temperatur i wilgotności. Aby zapewnić bezpieczeństwo instrumentowi warto pomysleć o wyposażeniu się w pokrowiec na bongosy. Chroni mechanicznie jak i nie powoduje szoku termicznego dla drewna i skóry.

Chimesy czy też nazywa potocznie jako firanka to zespół prętów metalowych umieszczonych na drewnianej desce, która łączy się z nimi za pomocą żyłki lub sznurka. Często są one wykorzystywane przez perkusistów. Ich ogromną zaletą jest piękne, wręcz balladowe brzmienie, a największą wadą, plączące się żyłki od pręcików podczas transportu. Na szczęście produkowane są pokrowce do chimesów. Gruba pianka i dwie klapy, które po zamknięciu zamka, trzymają chimesy w stałej pozycji, zabezpieczając przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed plątaniem się sznurków. Ten kto kiedyś odplątywał chimesy, dobrze wie, że to irytujące zajęcie

Jeśli szukasz innego pokrowca do perkusjonaliów, lub potrzebny Ci jest pokrowiec na perkusję, którego nie znalazłeś w naszej ofercie, służymy radą i pomocą.

pixel