31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Kable i przejściówki do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 27 )

Perkusja elektroniczna, czy też perkusja hybrydowa to często spora ilość kabli już na starcie. Jeśli wspomnimy, że trzeba się podłączyć do miksera, do kolumn, do tego przedłużyć kabel słuchawkowy to zaczyna się robić ciekawie. Warto na chwilę się zastanowić nad możliwie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem swojego okablowania.

Perkusja elektroniczna, potrzebuje kabli, które są najcześciej stosowane to wyjściowe do podłączenia perkusji do głośnika. Najcześciej moduł perkusyjny posiada dwa wyjścia, jedno na prawy kanał, drugie na lewy. Jeśli masz tylko kolumnę odsłuchową to wpiąć się należy do gniazda oznaczonego literą L. W przypadku użycia jednego przewodu, wyjście L jest sumą prawego i lewego kanału.

Moduły perkusyjne z niższej półki nie mają wyjść na tzw. duży jack, a jedynie wyjście słuchawkowe oparte na małym wtyku jack stereo. Wtedy należy się wyposażyć w kabel Y z małym wtykiem z jednej strony i dwoma monofonicznymi z drugiej. Do Sample Pada np. Roland SPD-SX przydadzą się kable typu Y na dużym jacku. Zdarza się, że producenci słuchawek do dają dość krótki kabel. Perkusista, często swój mikser posiada oddalony od zestawu i konieczny jest przedłużacz do słuchawek perkusyjnych.

Jakiego kabla do perkusji elektronicznej potrzebuję aby móc grać do utworów drumless z YouTube?

Każdy telefon wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe lub przejściówkę z gniazda zasilania. Należy kupić kabel mini jack - mini jack oba w wariancie stereofonicznym i podpiąć jeden koniec do telefonu a drugi do gniazda AUX IN w module perkusji elektronicznej. Tym sposobem to co jeszcze puszczane w telefonie jest słyszane razem z brzmieniem perkusji. Wystarczy na YouTube wpisać nazwę swojego ulubionego zespołu i dopisek drumless, a wyniki wyszukiwania powinny dać podkłady bez bębnów dobrej jakości.

Jeśli nie wiesz jakie kable do perkusji elektronicznej kupić, napisz do nas. Doradzimy odpowiednie przewody.

pixel