Perkusja Tama Starclassic Performer

( ilość produktów: 6 )

Tama Starclassic Performer - Perkusja

Seria Tama Starclassic Performer otwiera szeroką paletę zawodowych modeli perkusji z serii Starclassic. W pełni zawodowe bębny kierowane do profesjonalistów znających swoje potrzeby i preferencje brzmieniowe.

Model Starclassic Performer wrócił do oferty marki Tama po dwóch latach nieobecności.  W najnowszym wariancie perkusje Tama z tej serii wykonane są na korpusach opartych na drewnie klonowym i brzozowym. W przypadku tomów, floor tomówi i werbli korpus posiada grubość 6mm  (4 warstwy brzozy + 2 wartwy zewnętrzne klonu). Dla bębna basowego korpus bębna ma 7mm grubości i zbudowany jest z 5 warstw drewna brzozowego oraz 2 warstw drewna klonowego (zewnętrzna i wewnętrzna). 

Wcześniejszy model Starclassic Performer B/B opierał się na nieco innym korpusie zbudowanym z brzozy i bubingi. Z uwagi na ograniczenia jakie wprowadzono dzięki CITES bubinga niemal całkowicie zniknęła z instrumentów perkusyjnych. 

Budowa perkusji Tama Starclassic Performer

Połączenie drewna klonowego i brzozowego oddaje bardzo ciepłe brzmienie klonu z wyrazistością i mocnym atakiem brzozy. Odlewane obręcze zapewniają czyste i mocne brzmienie tomów oraz stabilny strój instrumentu.

Naciągi w Tama Starclassic Performer

Bębny z serii Starclassic Performer  wyposażone zostały w uderzane naciągi Evans G1 Coated na tomach oraz Tama PowerCraft II jako rezonansowe.  Bęben basowy  posiada naciąg uderzany Evans EQ4. Naciąg rezonansowy bębna basowego to oryginalna membrana Tama z pierścieniem tłumiącym.

Na werblu znajduje się Evans G1 Coated oraz Evans Hazy 300 jako naciąg rezonansowy, który wyłapuje każdą zmianę dynamiki i świetnie współpracuje ze sprężyną.

Niezależny system mocowania tomów Star-Cast

Niezależne zawieszenie tomów pozwala na swobodne rezonowanie korpusu. Niczym nie dławiony bęben łatwo osiąga pełnię swoich możliwości. Dodatkowo opływowy kształt systemu zawieszenia sprawia, że bębny łatwiej jest ustawić bliżej siebie

Konfiguracje perkusji Tama Starclassic Performer

Producent przewidział dwie gotowe konfiguracje w jakich można zamawiać zestaw. Jest to najbardziej optymalna finansowo opcja. W wariancie z dwoma floor tomami bęben basowy posiada niedziurawioną centralę bez otworu na tom holder.

Producent przewidział też możliwość złożenia indywidualnych konfiguracji z pojedynczych bębnów. Wybór możliwych opcji do zamówienia indywidualnej konfiguracji przedstawiamy poniżej w tabeli.

Tama Starclassic Performer MBS42S
MBS42S

 

Tama Starclassic Performer MBS52RZS
MBS52RZS

 

Możliwe rozmiary do zamówienia indywidualnej konfiguracji Tama Starclassic Performer

 

Kolory Tama Starclassic Performer (lakiery)

Caramel Aurora (CAR) - Tama Starclassic Performer

Caramel Aurora (CAR) - Tama Starclassic Performer

 

Dark Cherry Fade (DCF) - Tama Starclassic Performer

Dark Cherry Fade (DCF) - Tama Starclassic Performer

 

Molten Steel Blue Burst (MSL) - Tama Starclassic Burst

Molten Steel Blue Burst (MSL) - Tama Starclassic Performer

 

Piano Black (PBK) - Tama Starclassic Performer

Piano Black (PBK) - Tama Starclassic Performer

pixel