Sonor SQ2

Sonor SQ2 to seria flagowych instrumentów perkusyjnych niemieckiej marki Sonor. W tej serii skupia się całe wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji instrumentów perkusyjnych zapoczątkowane w 1875 roku. Cała tradycja i wiedza zdobyta przez dekady produkcji i badań dążących do stworzenia idealnego instrumentu znalazła swoje ujście w serii bębnów Sonor SQ2. Korpusy SQ2 wykonane są w technologii CLTF czyli krzyżowo laminowane warstwy drewna, które zapewniają całkowity brak naprężeń własnych korpusu. Średnica korpusów jest celowo nieco zaniżona tak by zapewnić najlepszy kontakt naciągu z krawędzią (Optimum Shell Measurement). Tradycyjnie krawędzie bębnów mają profil 45° dla maksymalnego rezonansu i wybrzmienia.

Sonor SQ2 - bębny customowe od korpusów po najmniejszą śrubkę

SQ2 Drum System jak sama nazwa wskazuje to system stworzony z myślą o indywidualnej konfiguracji zestawu perkusyjnego przez klienta. Mamy więc możliwość dobrania każdego elementu zestawu tak by pasował do naszych potrzeb. Przygoda zaczyna się od dobrania korpusów, które w bezpośredni sposób są odpowiedzialne za brzmienie instrumentu. Do wyboru mamy korpusy wykonane brzozy, klonu, buku oraz akrylowe. Skandynawska brzoza ma agresywny, charakterystyczny ton z niesamowitą projekcją. Zapewnia klarowność niskich i wysokich częstotliwości z płynnie zrównoważonym średnim zakresem. Klon (North American Maple) oferuje łagodny, ciepły i bardzo zrównoważony pełny ton, zapewniający dużą moc w niskich częstotliwościach i równowagę średnich i wysokich tonów. Drewno bukowe (German Beech) oferuje pełny, ciepły ton z równomiernie wyważonymi tonami niskimi, średnimi i wysokimi. Niesamowita projekcja, ton i dynamika. Korpusy akrylowe (Acrylic) mają pełne brzmienie z doskonałą prezencją i potężną dynamiką. Akcentowane tony wysokie i niskie są bardziej dominujące przy zredukowanych częstotliwościach średnich. Pozostając przy korpusach możemy wybrać także jego grubość i budowę, do wyboru 4 wersje od cienkich z obręczami wzmacniającymi lub bez aż po grube, ciężkie korpusy. Mamy także możliwość dobrać indywidualnie głębokość każdego bębna osobno.

Wykończenie korpusów to także indywidualny wybór każdego perkusisty, który zdecyduje się na zakup zestawu Sonor SQ2. Możliwości jest tyle, że naprawdę ciężko się zdecydować. Od przepięknych, naturalnych fornirów w różnych opcjach lakierowania, przez kolory ?solid?, opcje duco, lakiery typu sparkle, aż po stylowe okleiny. Każdy znajdzie tu coś swojego i unikalnego. Po wybraniu wykończenia korpusów czas wybrać okucia. Tutaj mamy do wyboru trzy opcje wykończenia, klasyczny chrom, czarny chrom oraz złoty. W każdym bębnie możemy wybrać także rodzaj śrub naciągowych, obręcze, system mocowania oraz rodzaj zastosowanych naciągów.

System perkusyjny Sonor SQ2 oferuje niemal nieograniczoną liczbę wariantów konfiguracji do wyboru. By ułatwić złożenie swojego wymarzonego zestawu producent zamieścił na swojej stronie konfigurator, który pomoże wybrać indywidualnie zaprojektowaną perkusję. Projekt można zapisać i przesłać do indywidualnej wyceny. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań ekipa Drumcenter pomoże dokonać wyboru najlepszej opcji dla Ciebie.

pixel