Pałki perkusyjne ProMark: nylonowe, sygnowane

( ilość produktów: 63 )

Pałki ProMark

ProMark to firma z prawdziwie amerykańskim rodowodem. Marka należy do korporacji Daddario, która pod swoimi skrzydłami ma takie marki jak Evans, HQ Percussion, ProMark i Puresound. Do tego zajmują się produkcją wiodących akcesoriów do sprzętów gitarowych jak np. PlanetWaves czy też struny.

Duża korporacja to duże możliwości w posiadaniu najnowocześniejszych technologii. Tak też jest w tym przypadku. Pałki ProMark należą do czołówki, jakościowej i technologicznej. Zacząć należy od tego, że marka jako jedna z nielicznych jest otwarta na nowe możliwości i ciągle eksperymentuje ze sposobem wykańczania drewna, lakierowaniem czy metodami obróbki.

Pałeczki perkusyjne ProMark to szeroka gama modeli pod względem kształtu i rozmiaru, a także stosowanych gatunków drewna.

Pałki ProMark - Jak są produkowane

Każdy producent ma swoje tajemnice produkcyjne. Są jednak podstawowe różnice w zakresie sposobu obróbki drewna. Wszystkie pałeczki do perkusji ProMark jest obrabiana za pomocą noży tokarskich. Taki sposób kształtowania pałeczki jest szybki i bardziej dokładnych od produkcji opartej na kamieniach szlifierskich (vicfirth), a przy okazji powierzchnia wstępnie obrobionej pałeczki jest dużo gładsza.

Pałeczka po wstępnej obróbce jest szlifowana do zadanej gładkości, a następnie wykańczana na jeden z wielu sposobów. Jest seria klasyczna wykonana z amerykańskiej hickory, która pokrywana jest lakierem / olejem, czyli najpopularniejsza odmiana wykończenia. Wersja RAW, to odmiana surowa, dedykowana muzykom, którym pocą się dłonie. Brak wykończenia polepsza chwyt.

Hitem ostatnich lat jest seria FireGrain. Pałki w tym wykończeniu są opalane żywym ogniem. Jest to powrót do japońskiej tradycji hartowania drewna. Opalanie tworzy coś na wzór powłoki, której efektem jest zwiększona wytrzymałość względem serii klasycznie wykończonych.

U niemal każdego producenta znaleźć można pałeczki z warstwą antypoślizgową. Nie mogło ich też zabraknąć u tego producenta. Seria ta nazywa się ActiveGrip. Cała pałka (prócz samej główki) pokryta jest specjalną powłoką, która aktywuje się pod wpływem ciepła. Wykonane są w dwóch wariantach kolorystycznych, czarnym i clear.

ProMark dość odważnie tworzy innowacyjne serie, jednak nie miał w swojej ofercie pałek kolorowych. Perkusiści na całym świecie zwariowali na punkcie kolorowych pałek, więc nie mogło ich zabraknąć w ofercie. Painted, tak nazwa została seria. W jej skład wchodzą podstawowe modele 7A, 5A, 5B i 2B w kilku wariantach kolorystycznych

W ofercie znaleźć można także pałki z nylonową główką jak i drewnianą. Nylonowe są zalewane na pałeczce i dokładnie sklejone.

ProMark w swojej ofercie posiadają zarówno typowe modele jak 7A, 5A, 5B, 2B jakie można znaleźć u innych producentów. Do tego dochodzą modele 747 coś na wzór modelu Rock lub 747B.

Z uwagi, że ProMark wspiera wielu światowych perkusistów i w swojej ofercie posiada modele sygnowane takich artystów jak: Bill Bruford, Jason Bonham, Anika Niles, Mike Portnoy, Simon Pilips, Rick Latham, Neil Peart, Ian Paice, Steve Ferrone, Elvin Jones, Phil Collins

pixel