stołki perkusyjne Dixon

( ilość produktów: 12 )

Dixon to znany producent niedrogiego aczkolwiek wysokiej jakości osprzętu perkusyjnego, hardware'u i części zamiennych. Popularna w naszym kraju marka jest odpowiedzialna także za produkcje zestawów perkusyjnych, werbli oraz szerokiej palety części do ich budowy. Od wielu lat jednym z najbardziej popularnych działów firmy są stołki perkusyjne Dixon.

Stołki perkusyjne Dixon - dla każdego coś fajnego!

Marka Dixon posiada bardzo szeroką gamę stołków perkusyjnych, różniących się budową, rodzajem siedziska, sposobem zmiany wysokości oraz oczywiście ceną. Te najprostsze konstrukcje jak np. stołek perkusyjny Dixon PSN-7 i PSN-8 posiadają teleskopową regulację wysokości. W przypadku tego drugiego modelu jest ona płynna (bez skokowa), a niezmienności ustawienia  pilnuje memory lock. Stołki te z względu na stosunkowo niewielkie siedzisko (średnica 12?) i swą lekka konstrukcję polecane są najmłodszym perkusistom i osobom stawiającym na mobilność. Stołki perkusyjne Dixon takie jak PSN-11 to już wyższa półka przeznaczona do profesjonalnych zadań. Solidna podstawa na podwójnych, szeroko rozstawianych nogach, masywne gumowe nakładki nóg i gwintowana regulacja wysokości. Warto wspomnieć o bardzo udanej blokadzie wysokości, która przypomina patent stosowany w stołkach Gibraltar. Masywny zacisk trzyma pewnie gwintowany pręt, a memory lock dopełnia całości. Stołki perkusyjne Dixon to także szeroki wybór siedzisk. Od okrągłych w dwóch różnych grubościach i standardowej średnicy (13-14?), przez motocyklowe po masywne, wyprofilowane okrągłe siedziska o średnicy aż 17 cali. Te ostatnie, czyli modele PSN-12 i PSN-13 to niezwykle udane i bardzo wygodne siedziska, które pozwalają na wielogodzinną grę bez większego zmęczenia naszej tylnej części ciała ;-). Warto na nie zwrócić uwagę planując zmianę stołka.

Stołki Dixon to także konstrukcje hydrauliczne. Łatwość obsługi i szybkość zmiany ustawienia wysokości to niewątpliwe zalety modeli takich jak PSN-12HM czy PSN-14HM. Hydrauliczna konstrukcja tych stołków ma jeszcze jedną zaletę, która zdecydowanie wpływa na komfort i przede wszystkim na kondycję kręgosłupa grającego. Hydraulika w podstawie stołka ma pewien skok, który delikatnie amortyzuje nacisk podczas ruchu za zestawem perkusyjnym. Ma to rewelacyjny wpływ na odciążenie nacisku na kręgosłup. Stołki o takiej konstrukcji są polecane dla wszystkich, ale zwłaszcza dla osób skarżących się na dyskomfort pleców podczas długotrwałych ćwiczeń na perkusji i występów scenicznych.

Stołek perkusyjny Dixon to dobry wybór zarówno dla początkujących perkusistów jak i profesjonalistów. Bogata oferta marki zachęca dobrymi rozwiązaniami oraz atrakcyjną ceną.

pixel