Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aquarian Studio X - naciągi perkusyjne

( ilość produktów: 16 )

Aquarian Studio X to seria naciągów łącząca jednowarstwową warstwę mylaru o grubości 10 mil z lekkim pierścieniem tłumiącym przyklejonym od spodu. Seria Studio X została zaprojektowana w celu wyeliminowania niektórych wysokich częstotliwości przy jednoczesnym zachowaniu ciepłego, otwartego i skupionego brzmienia perkusji. Idealny do kontrolowania niechcianych przydźwięków podczas nagrywania lub bliskiego omikrofonowania. Naciągi te sprawdzają się nie tylko w studio nagraniowym, ale także podczas występów na żywo.

Aquarian Studio X – różne odmiany tego samego naciągu

Rodzina naciągów Aquaraian Studio-X to cztery opcje tego samego, jednowarstwowego naciągu z lekkim ringiem tłumiącym. Najbardziej popularny to Aquarian Studio-X Clear czyli przezroczysty naciąg z charakterystycznym czarno-białym ringiem. Jest to najbardziej standardowa wersja o ciepłym, szerokim i otwartym brzmieniu. Inną odmianą tego naciągu jest Aquarian Studio-X Clear Power Dot. Jak wszystkie naciągi posiadające w swej nazwie słowo Dot, został on dodatkowo wyposażony w łatkę, w tym przypadku nazwaną Power Dot, która nie zmienia radykalnie brzmienia, ale podnosi nieco atak i wzmacnia konstrukcję. Łatka także sprawia, że naciąg jest bardziej wytrzymały  i posłuży dłużej. Naciągi Aquarian Studio-X występują także w wersji Coated czyli powlekanej. Szorstka, biała powłoka sprawia, że naciągi te są cieplejsze w brzmieniu i nieco stłumione. Wersja Aquarian Studio X Coated występuje także w wersji z łatką Power Dot.

Aquarian Studio X to naciągi uderzane polecane do tomów zestawów perkusyjnych, ale także do werbli. Skracają nieco wybrzmienie, eliminując niepożądane harmoniczne. Tłumik w tego typu naciągach jest lekki, a zatem brzmienie pozostaje nadal pełne i otwarte. Naciągi perkusyjne Aquarian Studio-X, tak jak pozostałe naciągi Aquariana, wyposażone zostały w opatentowane obręcze Safe-T-Loc™, które skutecznie eliminują przesuwanie się naciągu w jedną stronę, a specjale wyprofilowanie naciągu w miejscu styku z krawędzią bębna, nazwane Sound Curve ułatwiają szybkie strojenie.

pixel