Meinl HCS Bronze

( ilość produktów: 16 )

Meinl HCS Bronze

Talerze Meinl MCS to najpopularniejsza seria tego producenta. Obecnie przemianowana została Meinl HCS Bronze, przez co można ją łatwo pomylić z HCS Brass. Seria produkowana jest w fabryce Meinl Niemcy w całkowicie zautomatyzowanym procesie. Dzięki temu precyzja, idealne wykończenie i powtarzalność brzmienia to cechy charakterystyczne tej serii.

Talerze wykonane są z brązu B8 (8% cyny i 92% miedzi). Jest to najpopularniejszy stop jakiego używa się w średnio-zaawansowanym segmencie. Oferuje połączenie wytrzymałości i brzmienia, zachowując przy tym bardzo dobre wyważenie między tymi cechami. Jak na popularną serię przystało producent musiał zadbać o bardzo dużą ilość modeli, aby jak największa grupa perkusistów mogła odnaleźć swoje brzmienie.

Popularność serii zaczęła się od zestawów talerzy, dzięki któremu seria ta mogła konkurować z setami blach Zildjian ZBT i Sabian B8. Przebić hegemonię tych dwóch serii było naprawdę trudno. Brzmienie i jakość przemawiały jednak same za siebie, a coraz to nowe modele (inni producenci nie wprowadzali nowych modeli) przekonały do siebie rzesze bębniarzy.

Talerze perkusyjne Meinl HCS Bronze posiadają charakterystyczny dla siebie złotawy kolor, który jest też częścią charakterystyczną dla talerzy z tego stopu brązu. Prócz zestawów talerzy i standardowych talerzy w ofercie serii znaleźć można tzw. Dziurawce, czyli talerze efektowe w postaci HCS Bronse Trash China , która swoim orientalnym i przecinającym powietrze brzmieniem jest jedną z najcześciej wybieranych talerzy china w tym segmencie cenowym. Do tego dziurowane trash crash 14, 16 i 18 cali. Dają one ogrom możliwości kreowania własnego brzmienia, na bellu kończąc.

pixel