talerze do cichego grania

( ilość produktów: 9 )

Talerze do cichego grania początkowo swoje zastosowanie, podobnie jak naciągi siateczkowe, miały w perkusjach elektronicznych. Tutaj idealnym przykładem jest firma Zildjian, która posiadała od wielu lat serię talerzy do perkusji elektronicznej o nazwie GEN-16 z dołączonym przetwornikiem.

Talerze do cichego rozmiarowo odpowiadają zwykłym talerzom perkusyjnym. Ich cechą charakterystyczną jest perforowana powierzchnia (dziurki). Dobrze dobrany materiał + odpowiedniej średnicy dziurki skutkują bardzo cichym dźwiękiem talerza, który posiada swój ton i nie jest bezdźwięczny. Skrócone do minimum wybrzmienie i w miarę delikatny dźwięk sprzyja ćwiczeniu z wrażeniami jak na prawdziwych, głośnych talerzach perkusyjnych.

Wiele firm poszło w ślady Zildjiana tworząc własne dziurkowane talerze. Niestety w większości przypadków, tańsze alternatywy nie są tak ciche i subtelne jak Low Volume marki Zildjian. Ciche talerze Zildjian mają dziurki o różnej średnicy w zależności od odległości od krawędzi. Wykonane są też ze sprężystego materiału, bez metalicznego pogłosu. Inne marki wykonują swoje talerze najczęściej ze stali, a ta uderzona pałką wydaje bardzo nieprzyjemny dźwięk i zabiera ochotę do ćwiczeniach.

Zildjian Low Volume przez lata doskonali ten produkt, dlatego też jest on tak dobry, tak subtelny, tak cichy i wytrzymały bez metalicznego stalowego pogłosu. Nie znaleźliśmy jeszcze lepszej alternatywy do Zildjian Low Volume LV80.

Perkusyjne ciche talerze występują w gotowych zestawach jak i pojedynczo. Można niemal odtworzyć swój realny set i ćwiczyć jak na prawdziwym zestawie. Pasują one na zwykle statywy perkusyjne.

pixel