talerze do cichego grania

( ilość produktów: 12 )

Ciche talerze perkusyjne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla perkusistów poszukujących sposobu na ćwiczenie bez zakłócania otoczenia nadmiernym hałasem. Początkowo zastosowane w perkusjach elektronicznych, obecnie zyskują coraz większą popularność jako samodzielne instrumenty. Ich rozwój i zastosowanie znacząco zmieniają sposób, w jaki muzycy mogą ćwiczyć i eksperymentować z dźwiękiem.

Pomysł na ciche talerze zrodził się wraz z rozwojem perkusji elektronicznych, gdzie firmy takie jak Zildjian zaczęły włączać do swojej oferty specjalne serię talerzy GEN-16, wyposażone w przetworniki, pozwalające na subtelne i ciche generowanie dźwięku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, perkusiści mogą cieszyć się realistycznymi wrażeniami gry, nie zakłócając przy tym spokoju swojego otoczenia.

Ciche talerze, podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, są dostępne w różnych rozmiarach, odpowiadających standardowym talerzom perkusyjnym. Charakteryzują się one jednak perforowaną powierzchnią, z licznymi małymi otworami (dziurkami), które redukują głośność dźwięku, jednocześnie zachowując jego tonalność. Odpowiednio dobrany materiał i średnica otworów pozwalają na osiągnięcie delikatnego, cichego dźwięku, przybliżonego do brzmienia klasycznych talerzy.

Zildjian, jako prekursor, wprowadził na rynek serię Low Volume, doskonale łączącą cichą grę z wysoką jakoą dźwięku. Talerze te, dzięki zróżnicowanym średnicom otworów i elastycznemu materiałowi, nie generują niechcianego metalicznego pogłosu. Ich konstrukcja została przemyślana w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki do ćwiczeń, maksymalnie zbliżone do gry na tradycyjnych talerzach.

W ślady Zildjiana poszły inne firmy, tworząc własne wersje cichych talerzy. Jednak nie wszystkie alternatywy dorównują jakością modelom Low Volume. Często tańsze odpowiedniki wykonane są ze stali, która uderzona pałką może wydawać ostry, nieprzyjemny dźwięk, odstraszający od dalszych ćwiczeń. Zildjian przez lata doskonalił swoje produkty, dzięki czemu talerze Low Volume LV80 są uznawane za jedne z najlepszych na rynku.

Ciche talerze perkusyjne dostępne są zarówno w gotowych zestawach, jak i pojedynczo, co pozwala na dopasowanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb perkusisty. Mogą być one używane na standardowych statywach, co ułatwia integrację z istniejącym zestawem perkusyjnym. Dzięki temu perkusiści mogą ćwiczyć na niemalże realistycznie odtworzonym zestawie, bez generowania nadmiernego hałasu.

Podsumowując, ciche talerze perkusyjne to rewolucyjne narzędzie dla perkusistów, pozwalające na efektywne ćwiczenie w każdych warunkach. Dzięki innowacjom firm takich jak Zildjian, możliwe jest ciche granie bez rezygnacji z jakości dźwięku.

Wpływ na brzmienie cichych talerzy ma stop z którego są zrobione. Najcichsze z nich są Zildjiany i Meinle. Najgłośniejsze natomiast Asanasi gdyż zbudowane ze stali a nie z brązu, natomiast swoje nraki rekompensują wielokrotnie niższą ceną.

pixel