Pady i kontrolery do stopy do perkusji elektronicznej

( ilość produktów: 6 )

Pady stopy do perkusji elektronicznej oraz kontrolery to niezbędny element każdej perkusji elektronicznej. Pad perkusyjny bębna basowego w połączeniu z pedałem stopy odpowiada za najniższe, basowe brzmienia w zestawie perkusyjnym.

Pady stopy do perkusji elektronicznej - rodzaje i budowa

Pady stopy do perkusji elektronicznej mogą być różnej budowy. Pady bębna basowego różnią się od siebie przede wszystkim wykonaniem . Mogą być zarówno gumowe jak i siateczkowe, a także siateczkowo-poduszkowe.  Gumowe pady stopy są dużo głośniejsze i jeśli ćwiczymy w mieszkaniu nasi sąsiedzi delikatnie mówiąc nie będą zadowoleni. Z hałasem wytwarzanym przez  gumowy pad perkusyjny stopy można sobie poradzić stosując tzw. cichy bijak, którym zastępujemy tradycyjny bijak w naszej stopie perkusyjnej. Proste gumowe pady stopy są stosunkowo niedrogie i jeśli hałas wytwarzany przez uderzenie bijaka nie jest problemem można je z powodzeniem stosować także w zastosowaniach profesjonalnych. Pady siateczkowe są dużo cichsze tak jak w przypadku padów werbli i tomów. Odbicie nie jest tak twarde i bardziej przypomina odbicie tradycyjnego naciągu zestawu akustycznego. Pady stopy do perkusji elektronicznej takie jak Roland KD-10 to połączenie siateczki i specjalnej poduszki. Zapewnia to wyjątkowo realne odczucia z gry i niewielką głośność. Doskonale radzi sobie z podwójną stopą i poprawnością odczytu każdego uderzenia, nawet przy szybkich tempach.

Kontrolery do stopy to połączenie pada i pedału do stopy w jednym. Najbardziej profesjonalnym kontrolerem obecnie na rynku jest Roland KT-10, który zapewnia bardzo realistyczne odczucia i gra się na nim jak na normalnej stopie perkusyjnej. Roland KT10 to masywna konstrukcja z prawdziwą przekładnią z bezpośrednim napędem i sprężyną zapożyczoną z mechanizmów premium wraz z wbudowanym, specjalnym "bijakiem". Tego typu kontroler zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjny pad połączony z pedałem stopy. W zestawach hybrydowych łączących perkusje akustyczną i elektroniczną pad stopy typu Roland KT10 jest często jedynym sensownym wyjściem. Łatwo go ustawić na przykład obok pedału akustycznego bębna basowego. Dodatkowo mamy możliwość podłączenia drugiego KT-10 i używania zlinkowanej pary jako podwójnej stopy.

pixel