31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Pokrowce na stopy perkusyjne (pojedyncze i podwójne)

( ilość produktów: 6 )

Stopa perkusyjna jest jednym z najbardziej zindywidualizowanych elementów zestawu perkusyjnego. Każdy perkusista reguluje ją pod swoje potrzeby. Napięcie sprężyny, kąt ułożenia bijaka, specyfika ataku itd. To wszystko wpływa na to, czy wygodnie się gra na perkusji czy nie. Dlatego mechanizm stopy na czas transportu lub przechowywania trzeba bezwzględnie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem niskiej temperatury lub wysokiej wilgotności.

Pokrowce na stopy perkusyjne dzielą się na te do stopy pojedynczej (single pedal) i stopy podwójnej (double pedal). Pokrowiec na pojedynczą stopę zazwyczaj ma kształt trójkąta, co wygląda lekko komicznie, jak latające żelazko, natomiast jest to optymalny kształt do ochrony. Pokrowiec powinien być wyposażony w piankę w ściankach aby amortyzować wstrząsy. Musi posiadać gruby zamek oraz rączkę do noszenia. Nie zaszkodzi jak będzie dodatkowo obity tworzywem lub gumą, chociaż od spodu. Przykładem takiego pokrowca jest Tama PBP100.

Drugą liczniejszą grupę stanowią pokrowce na podwójną stopę do perkusji. Jest ona znacząco większa od tej pojedynczej, musi pomieścić z bezpiecznym luzem dwa mechanizmy (prawy i lewy) oraz łączący je przegub. Wszystko to musi być odizolowane od siebie. Najcześciej po środku jest przegroda, a na klapie znajduje się mocowanie wałka.

Torby i pokrowce na stopy perkusyjne

Pokrowce na stopy perkusyjne, mają pasek i rączkę do noszenia. Większość posiada także zewnętrzną kieszeń, na różnego rodzaju drobiazgi.

Jest i sztywna skrzynia na podwójną stopę wykonana z twardego dwuściennego tworzywa. Odporna na niemal wszystko i stanowi doskonałą ochronę dla twojego mechanizmy.Pokrowce na stopy perkusyjne to inwestycja we własną wygodę i komfort podczas każdego wyjazdowego grania.

Koniec z wrzucaniem stóp perkusyjnych razem z reszta hardware. Szanuj swój mechanizm, bo zacznie piszczeć i skrzypieć kiedy najbardziej będziesz jej potrzebował. Zobacz wszystkie nasze pokrowce do perkusji.

pixel