Pokrowce na werbel

( ilość produktów: 21 )

Werbel to jeden z głównych instrumentów zestawu perkusyjnego. Jeżdżąc na koncerty często zabiera się, ze sobą całą perkusję lub tylko talerze, stopkę oraz werbel. Często bywa, że werbel potrafi stanowić wartość połowy perkusji lub więcej. Potrafi być pieczołowicie wybierany i poszukiwany długi okres czasu. To instrument wymagający ochrony i to solidnej. Werbel posiada od spodu bardzo cieniutką membranę oraz delikatną sprężynę. Ich uszkodzenie nie stanowi problemu jeśli instrument nie jest chroniony

Jakie parametry powinien mieć dobry pokrowiec na werbel?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie dopasowanie pokrowca do werbla. Nie może on być zbyt ciasny, ani zbyt luźny. Powinno się z niego łatwo wyciągać werbel bez pomocy drugiej osoby. Pokrowiec może posiadać niewielki zapas na wysokość. W ten sposób można do pokrowca można włożyć dodatkowe membrany. Istotne jest aby maszynka oraz napinacz były na godzinie 9 i 3 względem rączki do noszenia.

Pokrowiec na werbel najcześciej wykonywany jest z kodury, grubego materiału służącego do produkcji wytrzymałym toreb. Pomiędzy ściankami pokrowiec powinien zawierać piankę. Ekonomiczne pokrowce zawierają zazwyczaj mało pianki (około 5mm) i nie należy ich traktować jako zabezpieczenie do werbla a raczej okrycie przeciw kurzowi i do sporadycznego transportu. Pokrowce posiadające 10mm pianki uważa się już za zapewniające ochronę. Najlepszy stopień bezpieczeństwa zapewniają takie, które posiadają 20mm pianki.

Pokrowiec na werbel powinien mieć wytrzymałe wnętrze, aby nie podarło się od wystających elementów werbla, przy jednoczesnym byciu delikatnym dla lakieru werbla. Ogromnie ważne są zamki, a dokładniej ich grubość. Grube zamki są w stanie wytrzymać większe obciążenia i większą ilość cykli otwórz - zamknij. Sprzączki do paska na ramię powinny być wykonane z grubego tworzywa, a najlepiej z metalu. Widzieliśmy już w swojej karierze kilka lecących werbli po zerwaniu sprzączki.

Pokrowce na werbel mogą posiadać dodatkowe kieszonki, np. na naciąg lub nuty. Często uzbrojone są też w gumowe nóżki. Zdarzają się także pokrowce które mają podgumowany cały spód.

Do ochrony werbla służy także skrzynia na werbel marki Hardcase. Składa się z podstawy i wieka. Pokrywa nachodzi na podstawę zazębiając się z podstawą tworząc sztywną konstrukcję z każdej strony. Hardcase na werbel często jest uniwersalny i można w nim pomieścić werbel 5 calowy jak i 6,5 calowy. Jeśli twój werbel jest cenny dla ciebie, nie tylko pod kątem materialnym zadbaj o niego. Pmiętaj, że dobry pokrowiec na perkusję teo podstawa!

pixel