Talerze Paiste

( ilość produktów: 215 )

Firma Paiste swoje początki produkcji talerzy datuje na 1917 gdzie Michail Toomas Paiste powraca do swojego rodzinnego kraju, Estonii i otwiera firmę w Talinie. To właśnie tutaj zaczęła się wielka historia zrodzona z pasji i precyzji. Wspomnieć trzeba, że firma Paiste ma też swój epizod produkcyjny w Polsce (1940-1944).

Aktualnie firma Paiste posiada dwie fabryki. Jedną w Szwajcarii gdzie mieści się kwatera główna i dział projektowania i rozwoju oraz produkcja. Niemcy to druga lokalizacja fabryki, która produkuje niższe serie z komputerową precyzją.

Firma Paiste prócz precyzji, genialnego brzmienia słynie także z ogromnej powtarzalności brzmienia egzemplarzy danego modelu na przestrzeni wielu lat. Oznacza to, że jeśli talerz jakimś cudem pęknie (Paiste to jedne z najwytrzymalszych talerzy na świecie) to drugi egzemplarz będzie miał niemal identycznie brzmienie. Wszystko dzięki wzorcowaniu talerzy i kontroli nad tym procesem.

Talerze Paiste to mnogość serii i modeli. Począwszy od najtańszych serii 101 i PST3 przeznaczonych dla początkujących, poprzez serie PST5, która jest najbardziej uniwersalna, PST7, która ma charakterem przypominać serię 2002 aż do seri PST8, która zamyka segment półprofesjonalnych talerzy tego producenta.

Segment profesjonalnych talerzy Paiste otwiera seria 2002, która jest najbardziej znaną serią na świecie, następnie talerze RUDE, skierowane do tych co mają ciężką rękę i oczekują ciężkich brzmień. Giant Beat to monstrualne rozmiary talerzy z dużym oddechem. Wisienką na torcie jest seria 602 Modern Essentials oraz Seria Masters, która posiada ogromny turecki pierwiastek w sobie.

W swoim arsenale Paiste posiada także tzw. "dziurawce", "ozony", czyli efektową serię PSTX.

Talerze Paiste

pixel