Perkusje Mapex

( ilość produktów: 19 )

Mapex to marka, która zawsze idealnie wpasowywała się w potrzeby perkusistów. Zawsze wyważona cenowo, atrakcyjna kolorystycznie i mocno eksperymentująca. Swego czasu zrewolucjonizowała branżę perkusyjną oferując zestawy z niezależnym zawieszeniu, w pełnym lakierowanym korpusie brzozowym w cenie, gdzie konkurenci mieli entry level. Seria Mapex M zwojowała rynek perkusyjny w PL i przez wiele lat była pierwsza w rankingach sprzedaży. Serie Pro M oraz M zagarniały większą część rynku.

Nie można zapomnieć o serii Saturn, gdzie korpusy brzozowo-orzechowe i klonowo-orzechowo brzmiały jak żaden inny zestaw. Mapex też jako jedna z pierwszych firm oferował w segmencie bębnów klasy średniej duże rozbudowane zestawy o tom 8 i floor tom 16.

Obecnie marka Mapex należy od koncernu KHS w którego władaniu jest np. Sonor, dlatego też produkty Mapexa i Sonora są do siebie tak bliźniaczo podobne.

Mapex Tornado aby rozpocząć przygodę z perkusją

Perkusje Mapex zaczynają się od najtańszego wariantu czyli Tornado. Gotowy zestaw perkusyjny, który posiada wszystko czego potrzebuje początkujący adept sztuki perkusyjnej. Zestaw pełnowymiarowy, z talerzami i stołkiem. Aktualnie najlepsza propozycja cenowa na rynku. Zastąpił on legendarny już zestaw Mapex Q.

Następny średni przedział cenowy otwiera seria STORM, gdzie korpusy bębnów wykonane są z drewna topolowego. Krawędzie bębnów już od tej serii wykonywane są w technologii SoniClear, która ułatwia płynne strojenie . Topola jako tańsza alternatywa dla klonu ma dużo niskich częstotliwości i też zagospodarowuje niemal cały środek i górę. Dzięki temu można na nich grać od jazzu po rock-metal. Seria Storm wykonywana jest w dwóch klasycznych konfiguracjach z 22? bębnem basowym i 20? bębnem basowym.

Kolejną serią jest Mapex Mars. Nazwa przywrócona po wielu latach i tak jak wcześniej korpusy są wykonane z drewna brzozowego. Seria ta nadaje się już na scenę i do studia. Brzoza uwielbia mikrofony. Jak na segment średni-wyższy przystało kolorystyka jest już zdecydowanie ciekawsza niż w modelach niższych. Zastosowano lugi typu single point oraz niezależne zawieszenie typu SONIClear Suspension.

Przedział semi-pro otwierają zestawy perkusyjne Mapex Armory, oparte na korpusie hybrydowym, wykonany z drewna brzozowego i klonowego. Zastosowano zaokrąglone krawędzie 45 stopni w technologii SONIClear. Do tego lakierowany korpus, niezależne zawieszenie i obręcze o grubości 2,3mm. Wszystko to daje mocne i skupione brzmienie, a właśnie tego poszukuje się w tym segmencie.

Perkusje Mapex Saturn to już legenda. Otwiera ona świat zawodowego brzmienia, czystego, ciepłego i regulowanego niemal w pełnym zakresie stroju. Jedne z najtańszych zestawów zawodowych i niesamowitych możliwościach. Połączenie drewna klonowego i orzechowego daje niesamowite brzmienie.

Perkusja akustyczna Mapex to może być właśnie coś dla Ciebie.

pixel