Stroiki do perkusji

( ilość produktów: 3 )

Stroik do perkusji to urządzenie w kategorii absolutny "must have" współczesnego perkusisty. Pozwala w sposób precyzyjny, a co również bardzo istotne - szybki zoptymalizować brzmienie naszych bębnów, a często odkryć je na nowo.

Stroik do perkusji – jak to działa?

Dostępne są dwa sensowne rozwiązania. Elektroniczne stroiki do perkusji, oraz stroiki dynamometryczne. Te pierwsze, a konkretnie osławiony Tune Bot pozwalają na strojenie perkusji do konkretnych dźwięków, lub częstotliwości mierzonej w Hz (hercach), co jest niezwykle istotne w studiach nagraniowych. Stroiki perkusyjne oparte na czujniku zegarowym ze wskaźnikiem zegarowym jak choćby bardzo dopracowana Tama TW200 mierzą napięcie naciągu przy każdej śrubie i są bardzo pomocne w szybkim "podstrojeniu" zestawu na przykład przed koncertem.

Tune Bot elektroniczny stroik do perkusji

Tune Bot umożliwia strojenie naciągu przy każdej ze śrub z dokładnością do kilku Hz. Do tego mamy możliwość nastrojenie każdego bębna do konkretnego dźwięku lub pomiary na jaki dźwięk jest aktualnie nastrojony. Bardzo łatwo i szybko możemy nastroić poszczególne bębny w konkretnych interwałach od siebie, aby wszystko brzmiało spójnie. Kiedy już dojdziemy do tego ulubionego ustawienia, ulubionych dźwięków w których perkusja brzmi najlepiej to możemy zapisać ustawiania w stroiku i z łatwością do nich powracać. Tune bot umożliwia pomiar w dwóch trybach. Mamy do wyboru pomiar częstotliwości jak i dźwięku. Bardzo ważnym rozwiązaniem jest filtr przydźwięków, który występuje w wersji Tune Bot Studio. Filtr przydźwięków wycina nam z pomiaru niepotrzebne składowe, aby strojenie było jeszcze szybsze. Czytelny wyświetlacz z opcją podświetlenia na niebiesko sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Klips montażowy ułatwia zamontowanie na każdej obręczy . Pasuje do niemal wszystkich obręczy w jakie wyposażane są perkusje. Polecamy używać Tune Bota wraz z aplikacją na smartphony, która ułatwia zapisywanie własnych ustawień.

Tama – stroik do perkusji dynamometryczny

Stroiki dynamometryczne oparte na śrubie mikrometrycznej to inny typ stroika do bębnów. Tama TW200 to jeden z takich stroików i z pewnością najbardziej popularne tego typu urządzenie. Stroik mierzy siłę napięcia naciągu przy każdej ze śrub i podaje wartość za pomocą wskazówki zegarowej. Stroik ten pozwala w łatwy sposób i dość szybko nastroić bęben tak by przy każdej ze śrub napięcie membrany było takie samo. Jeśli nie jest potrzebne strojenie do konkretnego dźwięku to stroik perkusyjny Tama TW200 jest dobrym rozwiązaniem. Proste i skuteczne narzędzie nie wymagające baterii.

pixel