Perkusje PDP

( ilość produktów: 10 )

Marka Pacific Drums & Percussion powstała w 1999 roku. Stworzona została przez firmę DW, jako tańsza odnoga marki, która oferuje wysokiej jakości sprzęt produkowany seryjnie w odróżnieniu od marki DW, która była w pełni customowa, produkowany wyłącznie na zamówienie według specyfikacji klienta.

Perkusje DW PDP od swoich początków stworzyła mnóstwo serii. Najbardziej znanymi były serie klonowe PDP MX oraz brzozowe PDP FS. Trzecią najpopularniejszą serią była tańsza klonowa M5. Po zamknięciu fabryki z Meksyku przyszła pora na nowy wizerunek marki

Stworzona została seria PDP Koncept Maple. Aktualnie najbardziej znana, najpopularniejsza i produkowana do dzisiaj. Z know how jakim dysponuje DW osiągnięto idealny kompromis pomiędzy jakością i ceną

PDP Concept Maple zbudowana jest z 7 warstw klonu. Tomy wyposażone zostały w niezależny system zawieszenia STM. Werble z tej serii wykonane są z 10 warstw klonu wraz z najlepszą maszynką werblową na świecie jaką jest DW MAG throw-off. Wszystkie lugi posiadają zagęszczony gwint True Pitch, który dzięki gęstemu uzwojeniu zdecydowanie trwalej utrzymuje śrub w porównaniu do typowego gwintu z 25 zwojami na cal. Ciepłe brzmienie klonu, łatwe strojenie, długie utrzymywanie stroju, ciekawe kolory i wiele patentów zapożyczonych z DW spowodowało, że perkusje DW PDP Concept Maple stały się najpopularniejszą serią w segmencie semi-pro.

Drugą najpopularniejszą seria w stajni PDP jest New Yorker. Od czasu zaprezentowania zestawu Ludwig Breakbeats świat zwariował na punkcie małych, mobilnych i tanich zestawów perkusyjnych. New Yorker jako perkusja dla początkujących jak i dla profesjonalistów jest zdecydowanie lepiej wykonany od Ludwiga i lepiej brzmiący. PDP bardzo wysoko podniosło poprzeczkę jakości i brzmienia w tym segmencie.

Bęben basowy w rozmiarze 16x14 umożliwia stosowanie coraz popularniejszych pełnoprawnych naciągów do bębnów basowych takich jak np. Evans Emad. Tom w rozmiarze 10x8 jest pełnowymiarowy oraz floor tom 13x12, który jest doskonałym kompromisem pomiędzy średnicą, a łatwością przewożenia. Werbel w tym zestawie jest w typowym rozmiarze 14x5.

Nie sposób nie wspomnieć o PDP New Yorker Daru Jones Signature. To perkusja o nieco innych wymiarach niż klasyczny New Yorker. W zestawie Daru Jones zastosowano bęben basowy 18x10, tom w rozmiarze 10x5, floor tom 14x7 i werbel 13x6. Całość mieści się w niewielkich torbach i jest bardzo łatwy w transporcie.

Perkusje DW PDP to idealna opcja dla tych, którzy chcą mieć porządne bębny za rozsądne pieniądze. Do tego charakterystyczne lugi, których nikt nie pomyli z żadnym innym zestawem.

pixel