31.05 (piątek) - DC CZYNNE, WYSYŁKI ODBYWAJĄ SIĘ

Jak bezpiecznie przechowywać i transportować perkusję?

2021-12-01
Jak bezpiecznie przechowywać i transportować perkusję?

Perkusja do jeden z instrumentów, które nie należą do najmniejszych. Jednak w porównaniu do pianina jej przenoszenie jest zdecydowanie prostsze, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie pokrowce. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak przechowywać perkusję lub szukasz sposobu na jej wygodne transportowanie - zapraszamy do lektury.

Jak przechowywać perkusję w domu?

Perkusja jest instrumentem składających się z wielu odrębnych części, dlatego jej przechowywanie nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że zestawy perkusyjne zajmują całkiem sporo miejsca, to dodatkowo wymagają specjalnych warunków - odpowiedniej temperatury, czy odpowiedniej wilgotności powietrza (35-55%). Ze względu na budowę instrumentu akustycznego doskonałym pomysłem są pokrowce, które wykonane są z różnych materiałów.

Pokrowce są zazwyczaj podzielone na konkretne grupy produktów, dlatego w sprzedaży znaleźć można te dedykowane talerzom, czy służące ochronie bębnów. Odrębną grupę stanowią produkty przeznaczone do chowania stopy, które wyróżniają się trójkątnym lub prostokątnym. Podczas wyboru należy kierować się wymiarami: inne pokrowce znajdą zastosowanie w przypadku dużych zestawów, a inne, trochę mniejsze, jeśli do przechowywania jest perkusja dla dzieci.

Pokrowce można nabywać w kompletach lub solo. Jeśli oprócz chęci zabezpieczenia instrumentu przed kurzem masz w planach także jej przenoszenie, optymalnym wyborem będą te z uchwytami lub paskami, dzięki którym można będzie je wygodnie przenieść.

Jeśli grasz na perkusji akustycznej, najlepiej jest zapakować każdy element osobno, jednak jeśli w Twoim domu znajduje się elektroniczny Roland, możesz śmiało postawić na pokrowiec stworzony właśnie z myślą o tym typie instrumentów, dzięki czemu wszystkie części masz w jednym miejscu.

Jak transportować perkusję w różne miejsca?

Przechowywanie instrumentu w danym pomieszczeniu wiąże się zazwyczaj z koniecznością jego ochrony przed zabrudzeniami, czy zabezpieczeniem przed osiadaniem kurzu. Jeśli jednak w planach masz grę w różnych miejscach, powinieneś rozważyć inwestycję w specjalne, usztywnione pokrowce do perkusji Hardcase, które nie tylko są wygodne, ale przede wszystkim solidnie wykonane. Jak transportować perkusję, aby nie uległa uszkodzeniu? Najlepiej zrobić to w specjalnie wzmocnionych skrzyniach , np. wykonanych z polietylenu lub innych tworzyw sztucznych, charakteryzujących się twardą, trwałą konstrukcją. Zaletą jest nie tylko precyzyjna ochrona, ale przy okazji również odporność na działanie wody, dlatego to najlepsze wyjście w sytuacji, gdy planujesz regularne przemieszczanie się i przewożenie instrumentu, czy chociażby grę podczas występów plenerowych na świeżym powietrzu.

Aby przewożenie instrumentu było w pełni bezpieczne, dobrze jest wybrać pokrowce z możliwie najgrubszą pianką ochronną. Gąbki, które chronią, a przy okazji również amortyzują, co jest dość ważne podczas przewożenia. Ogromne znaczenie mają także zastosowane zatrzaski i zamki służące do zamykania. Pełną wygodę w trakcie przenoszenia zagwarantują uchwyty, które powinny być antypoślizgowe, a przy okazji wyprofilowane w taki sposób, aby przenosząc swoją perkusję mimo wszystko nie czuć nadmiernego obciążenia.

Przechowywanie akcesoriów do perkusji

Jeśli wiesz już, jak najlepiej zapakować perkusję, pozostaje jeszcze kwestia schowania akcesoriów, takich jak pałki, statywy, uchwyty, czy choćby taboret. Wybór pokrowca, podobnie jak w przypadku bębnów i talerzy powinien być adekwatny do Twojego celu. Jeśli bowiem zależy Ci głównie na stałym magazynowaniu w danym pomieszczeniu, i zwyczajnie chcesz mieć wszystko ładnie ułożone w jednym miejscu, powinieneś wziąć pod uwagę pokrowce na pałki. Te w formie pojemników o pionowym kształcie przytwierdza się do statywu przy pomocy uchwytów, dzięki czemu pałki zawsze są w dobrze widocznym miejscu, więc ciężko je zagubić. Innym pomysłem na przechowywanie akcesoriów do gry, szczególnie dla osób, które lubią je ze sobą nosić, są propozycje tekstylne, przypominające formą etui lub niewielkie, podłużne torby, które są nie tylko estetyczne, ale i niezwykle praktyczne. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli w jednolitych kolorach, ale także serie z efektownymi grafikami, które zapewniają personalizację.

Kolejną rzeczą, o której dobrze jest pamiętać, są pokrowce na statywy, dzięki którym nie trzeba obawiać się o zgubienie jednego z rozłożonych elementów, gdyż wszystko można umieścić w jednym. konkretnym miejscu. Dzięki pokrowcom można przy okazji znacząco zredukować ilość miejsca, co bywa ważnym aspektem, gdy planujesz systematyczne przewożenie instrumentu i potrzebnych do grania przyborów.

Polecane

Gibraltar - Pojemnik na Pałki

Gibraltar - Pojemnik na Pałki

199,00 zł brutto145,00 zł brutto
Canto DC Signature 24x16

Canto DC Signature 24x16

319,00 zł brutto
pixel