Ile oleju ma Remo Pinstripe?

2021-12-09
Ile oleju ma Remo Pinstripe?

 

naciąg remo pinstripe

Remo Pinstripe to bardzo popularne naciągi perkusyjne w naszym kraju. Uważane za uniwersalne lekarstwo na wszystkie bolączki brzmieniowe perkusji. Swoją mityczną moc sprawczą zawdzięczają płynowi hydraulicznemu / olejowi, który mieści się pomiędzy warstwami i tłumi, polepsza, daje więcej mięcha, więcej dołu i sprawia, że czujesz się lepszym bębniarzem.

Ile tak naprawdę jest oleju w Remo Pinstripe ?

Odkąd prowadzę sklep DrumCenter, czyli od 2003 roku po dziś dzień dostaję od klientów zapytania o olejowe / hydrauliczne naciągi Remo lub o naciągi z mityczną tęczą, które poprawiają brzmienie.

O zgrozo propagowanie tej informacji nie jest wyłącznie domeną starszych bębniarzy, ale także młodego pokolenia. Winę ponoszą także sprzedawcy i nauczyciele, którzy na ślepo powtarzają gdzieś zasłyszane hasła.

Na nic się zdają tłumaczenia, że Remo nie produkuje olejowych błon. Nie ma tu znaczenia wiek czy doświadczenie za bębnami. Mit olejowych Remo i tęczy na naciągach jest wiecznie żywy i bardzo mocno zakorzeniony.

"Panie jak to Remo nie robi olejowych? Ja mam olejowe, są tam takie kółka tęczowe i jak naciskam to się przesuwają. Chcę olejowe Remo!"

Tajemnicza tęcza - Pierścienie Newtona

Na naciągach Remo Pinstripe można zaobserwować wielobarwne pierścienie, które pojawiają się w różnych miejscach i mogą się przesuwać w zależności od stopnia zużycia naciągu. Na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda to jak plamka oleju czy też benzyny uwięziona pomiędzy warstwami.

Remo Pinstripe

Owa tęcza, olej, czy "to coś" między warstwami co zdaje się być mitycznym i niezbędnym poprawiaczem brzmienia, to nic innego jak zjawisko optyczne zwane pierścieniami Newtona, dające taki efekt jak na zdjęciach poniżej:

Pierścienie Newtona

Pierścienie Newtona (źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Newton%27s_rings)

Taki efekt można także spotkać na większości naciągów dwuwarstwowych, lecz w Remo Pinstripe jest to bardzo mocno uwydatnione. Stąd też wziął się owy mit naciągu olejowego Remo.

 

MIT Remo Pinstripe wiecznie żywy

Mit olejowego Remo Pinstripe zakorzeniony jest bardzo mocno, a przez wiele lat stał się "prawdą". Pominę wpisy na forach czy też opisy serii Remo Pinstripe w niektórych sklepach internetowych, na które klienci potrafią się powoływać jak na prawdę objawioną. Olej w Pinstripach jest jak mityczna hydrauliczna stopa perkusyjna. Wielu słyszało że takowa istnieje, ale nikt nie widział.

Klasycznym przykładem naciągu olejowego / hydraulicznego jest np. Evans Hydraulic. Dla przykładu prawdziwy naciąg hydrauliczny (olejowy) wygląda w realu tak:

Evans Hydraulic 

 

 

Porównanie naciągu dwuwarstwowego bez oleju (Remo Pinstripe) i z olejem (Evans Hydraulic)

 

 

 Remo Pinstripw

 

Evans Hydraulic

Definicja zjawiska brzmi tak:

Zjawisko optyczne polegające na powstawaniu prążków interferencyjnych w kształcie pierścieni, w świetle przechodzącym jak i odbitym, przechodzącym poprzez cienkie warstwy w pobliżu styku powierzchni wypukłej i płaskiej rozdzielonych substancją o innym niż stykające się współczynniku załamania. Dla światła białego powstają wielobarwne prążki.

https://en.wikipedia.org/wiki/Newton%27s_rings

Polecane

Remo Pinstripe Clear 10

Remo Pinstripe Clear 10

147,00 zł brutto108,00 zł brutto
Remo Pinstripe Clear 12

Remo Pinstripe Clear 12

168,00 zł brutto123,00 zł brutto
Remo Pinstripe Clear 13

Remo Pinstripe Clear 13

171,00 zł brutto123,00 zł brutto
Remo Pinstripe Clear 14

Remo Pinstripe Clear 14

180,00 zł brutto132,00 zł brutto
Remo Pinstripe Clear 16

Remo Pinstripe Clear 16

199,00 zł brutto145,00 zł brutto
pixel