O koncercie Mis Kryształowych - poznaj działanie dźwięku

2022-08-08
O koncercie Mis Kryształowych - poznaj działanie dźwięku

Koncert Mis Kryształowych polega na wykorzystywaniu wibracji powstałych podczas gry do wyciszenia się, poprawy koncentracji, a nawet osiągnięcia wewnętrznej harmonii. Pasjonaci tej formy uważają, że dzięki mistycznym instrumentom można pozytywnie wpłynąć na swoje ciało, a nawet i duszę. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o zbawiennym działaniu mis kryształowych - zapraszamy do lektury.

Koncert relaksacyjny na misach kryształowych

Czym jest koncert Mis Kryształowych?

Koncert mis kryształowych to wydarzenie z pogranicza medytacji, technik relaksacyjnych oraz próby wejścia w głąb siebie. Misy kryształowe to w dużym skrócie wykonane zazwyczaj z kwarcu instrumenty, które występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu uzyskują różne wysokości dźwięku i osiągają rozmaite, zbliżone do natury częstotliwości.

Podczas gry na misach można poczuć wyjątkową atmosferę i nieco astralny klimat, który sprzyja wyciszeniu się oraz skupieniu na swojej wewnętrznej energii. Dodatkowo każdy koncert na misach ma spory związek z typowym dla buddyzmu i hinduizmu odblokowywaniem czakr, czyli tzw. ośrodków energetycznych w ciele człowieka. Można go więc uznać za próbę poprawy życia poprzez wpływ na swoje narządy i kontrolę wszelkich słabości. To istna ceremonia dźwięku, podczas której pociera się lub stuka w misy, dzięki czemu pojawia się przyjemny, miły dla uszu dźwięk.


Chociaż tego typu ceremonie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, to wiele osób uważa, że z pomocą koncertów mis kryształowych można skutecznie wpłynąć na wiele aspektów swojego życia. Wśród nich wyróżnia się poprawę libido, wzrost kreatywności, poprawę koncentracji, czy chociażby umiejętność korzystania i czerpania radości z codzienności.

Crystal Singing Bowls

Jak odnieść największe korzyści z koncertu?

Osoby korzystające z koncertów mis kryształowych wskazują na lecznicze działanie dźwięku i ich pozytywny wpływ na człowieka. Powstałe w trakcie gry częstotliwości są uważane za wsparcie w rozwiązywaniu rozmaitych problemów takich jak lęki, choroby, czy niepożądane społecznie zachowania. Największe korzyści z koncertu można uzyskać poprzez osobiste uczestnictwo, któremu poza dźwiękami towarzyszy również odpowiednia atmosfera, czy klimatyczne oświetlenie. Dzięki specjalnym warunkom misy kryształowe powodują, że nie tylko można wpaść w trans, ale na własnej skórze poczuć wytwarzające się wibracje, które pomagają wyeliminować z ciała złe emocje i napięcia.


Aby lepiej wczuć się w klimat i poczuć wibracje, które dostarczają misy kryształowe, należy zamknąć oczy i poddać się dźwiękom, które z czasem pozwolą odseparować się od otoczenia. Dzięki temu nie tylko mówi się o pozytywnym wpływie na zdrowie i funkcjonowanie, ale nawet zmiany w obszarze mentalnym, czy duchowym. Jako inne korzyści wynikające z mis kryształowych wskazuje się również pracę nad synchronizacją półkul mózgowych, z których - jak wiadomo - każdy z nas ma jedną, dominującą.

To także doskonała lekcja dla osób, które potrzebują oczyścić siebie lub dane wnętrze, wyciszyć umysł lub pozbyć się z tzw. złych emocji, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze życie i podejmowane decyzje. Jeśli szukasz metod na efektywniejszą medytację, chcesz pozbyć się stresu, walczysz z depresją, pragniesz złagodzić jakieś dolegliwości lub zwyczajnie ponownie cieszyć się drobnostkami życia codziennego, gdy inne metody zawiodły - energetyzujący koncert z użyciem mis kryształowych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Koncert Mis Kryształowyxh

Koncert Mis Kryształowych - na co zwrócić uwagę przed i po?

Uważa się, że koncert mis kryształowych to skuteczna terapia dźwiękiem, która jest prostą drogą na uspokojenie swoich myśli i ciała, dlatego niektóre osoby uważają ją za skuteczną muzykoterapię, dzięki której można przyspieszyć procesy związane z leczeniem i wracaniem do zdrowia. Podczas przygotowywania się do koncertu warto także zadbać o odpowiednią pozycję. Aby móc w pełni korzystać z koncertu, warto zapewnić sobie jak najwygodniejsze stanowisko - położyć na miękkim kocu, czy oprzeć się na komfortowej poduszce.


Chociaż istnieją różne sugestie co do samej pozycji, większość specjalistów w dziedzinie rekomenduje położenie się, aby móc w pełni się odprężyć, ale znajdą się także ci, którzy relaksują się podczas tańca. Warto zwrócić uwagę również na regulację oddechu, co pomoże w odbiorze dźwięków i przybliży nas w osiągnięciu stanu odprężenia. Najlepiej jest skupić się jedynie na odczuwaniu, pozbyć się zbędnych myśli i oddalić wszelkie troski.


Po zakończonej sesji można poczuć się niczym po wybudzeniu ze snu, dlatego nie należy wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, raczej skupić się na powolnym powrocie do rzeczywistości. Czas spędzony w spokojnej atmosferze powinien sprawić, że nie tylko będziemy czuli się zregenerowani, ale poczujemy nową, może nawet nieznaną dotąd energię.

Polecane

pixel