Jaka perkusja na początek?
Wybór zestawu dla początkującego perkusisty może stanowić nie lada wyzwanie. Kiedy nie masz wiedzy na temat rodzajów instrumentów, ich brzmienia, budowy i realnej wartości, ciężko zorientować się co będzie najlepsze.Nasi klienci zaczynają przygodę z perkusją w różnym wieku. Tu nie ma ograniczeń wiekowych, a warunkiem jest chyba tylko odpowiedni wzrost, tak by móc wygodnie usiąść za zestawem.
Czytaj więcej
Jaki stołek perkusyjny? [Update 10.2023]

Stołek perkusyjny od dawna traktowany jest po macoszemu przez perkusistów. Jest on zwykle ostatni na liście perkusyjnych zakupów, a to na nim spędzamy wiele godzin w salce, na koncertach. Dlatego warto chwilę dłużej pochylić się nad wyborem stołka.

Czytaj więcej
Pady perkusyjne - Poznaj ich budowę, rodzaje i sposób mocowania
Podstawowym narzędziem „pracy” młodego adepta sztuki perkusyjnej będzie werbel lub pad perkusyjny. Służy on do domowych ćwiczeń, poprawnego trzymania pałeczek, oraz kontroli ich odbicia. Coś jak w przypadku nauki trzymania długopisu. Jak wybrać optymalny Pad do ćwiczeń perkusyjnych? W dalszej części postaram się przedstawić rodzaje padów i ich budowę.
Czytaj więcej
Pałeczki do perkusji

Wybór pałek do perkusji to trudna sztuka. W tym poradniku przeprowadzimy Ciebie przez podstawową wiedzę o budowie, rodzajach główek, materiałach i wszystkim innym co musisz wiedzieć, aby wygodnie grać i świadomie brzmieć, dokładnie tak jak chcesz.

Czytaj więcej
Jak wyciszyć perkusję?
W tym artykule poruszamy istotny temat: Jak wyciszyć perkusję? Czy da się grać i ćwiczyć po cichu w domu tak by nie popaść w konflikt z sąsiadami i resztą rodziny? Czy jesteśmy skazani wyłącznie na ćwiczenie na padzie? Temat ważny dla nas perkusistów, zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas musi przebywać w domu, bez dostępu do sali prób.  Sprawdźmy co producenci perkusyjnego sprzętu przygotowali dla nas by nam pomóc w cichym ćwiczeniu.
Czytaj więcej
pixel