Istanbul Agop XIST Dark

( ilość produktów: 13 )

Istanbul Agop Xist Dry DarkSeria talerzy Xist już dawno zdążyła się zadomowić na naszym rynku. Prócz klasycznych talerzy w wykończeniu naturalnym i błyszczącym, przyszła pora na to co w tureckich talerzach kocha się najbardziej. Suche, surowe, głęboko kute. Serię talerzy Istanbul Agop Xist Dry Dark trudno jest zdefiniować. Jest ona dedykowana zarówno półprofesjonalnym muzykom jak i wybierają ją profesjonalni drummerzy. 

Talerze z tej serii w całości są wykonane z brązu B20, który uchodzi za najbardziej profesjonalny. Nie są poddane toczeniu, dzięki czemu zachowują swój wyjątkowy, suchy i oryginalny charakter. Głębokie punktowe kucia nadają tej serii niesamowitego wyglądu. Idealne do zdjęć na instagram, co zresztą producent mocno wykorzystuje. 

Suche, ciemne, matowe brzmienie to coś czego nie było w tym segmencie cenowym. Xist Dark stanowią doskonały kontrast do talerzy w wykończeniu traditional i brilliant. 

Wszystkie talerze z serii Istanbul Agop Xist Dark posiadają niewielką grubość jeśli porównać je do innych serii. Dzięki temu zabiegowi są bardzo elastyczne i umożliwiają grę w niskiej dynamice. Szelszczące, ciemne, punktowe, można by rzec, że dziwne. My nazwiemy to oryginalnością.

Sprawdzą się w wielu gatunkach, gdyż sucho brzmiące talerze perkusyjne mogą być wykorzystywane jako efektowe w niemal dowolnej konfiguracji.

W skład serii wchodzą hi-haty z czego na sporą uwagę zasługuje 13" jak i ogromny hi-hat 17, który jest swego rodzaju potworem, lecz po chwili oswojenia pokazuje swoje ciemne i brudne oblicze.

Całe mnóstwo talerzy ION poprzez ION hi-hat, trash-hit 19, ION Ride czy też crashe 17 i 19. Dużo dziurawców to dużo możliwości i wiele zastosowań, które nie dają się zaszufladkować.

Głęboko młotkowany ride 22 oraz 22 calowy crash to obowiązkowe, podstawowe pozycje aby zacząć przygodę z serią. Do tego flat ride, którego powierzchnia jest wygięta jak w customowych amerykańskich firmach zajmujących się produkcją unikalnych talerzy.

Można śmiało napisać, że talerze Istanbul Agop Dry Dark to swego rodzaju innowacja, która u tureckich producentów, mocno trzymających się tradycji , musiała być sporym wyzwaniem i otwarciem się na potrzeby perkusistów. 

Na uwagę zasługuje też fakt, że każdy z tych talerzy jest inny pod kątem koloru. Surowe talerze, prosto z pieca posiadają paletę od szarego, brązowego po rudawe odcienie. Zatem, zdjęcia traktować należy poglądowo, gdyż twój talerz będzie unikalny.

pixel