Mapex Tornado

( ilość produktów: 12 )

Jeśli jesteś początkującym perkusistą lub rodzicem, który chce kupić dziecku perkusję, ale nie wiesz, którą wybrać? Wszystko zależy od twojego podejścia. Do sprawy. Chęć zakupu perkusji na początek można przypisać dwa typy:

  • Typ 1 - Chcesz wydać jak najmniej bo nie wiesz czy perkusja to jest właśnie to
  • Typ 2 - Szukasz optymalnego w budżecie instrumentu, który swoim brzmieniem będzie zachęcał do grania i rozwoju pasji.

Odnosząc się do typu 1. Doskonale rozumiem to podejście, czysto ekonomiczne. Z instrumentami jest jednak tak, że schodząc poniżej pewnego poziomu cenowego perkusja staje się zabawką i z instrumentem ma tylko podobny wygląd. Taki twór gwarantuje, że bębny nie bedą brzmiały a po pewnym czasie zostaną wstawione w kąt. Zatem przy zakupie perkusji z góry zostało określone, że pasja ma zostać porzucona. To coś jak z gitarami. Gitara poniżej pewnego progu finansowego ma wyłącznie wygląd gitary, krzywe i źle nabite progi, brak możliwości dobrego nastrojenia i bardzo dalekie odstępy strun od progów. Tylko prawdziwy twardziel zniesie granie na takim sprzęcie. My jako sklep muzyczny zabawkami i imitacjami się nie zajmujemy. Sprzedajemy wyłącznie instrumenty.

Nauka gry be bębnach powinna być kojarzona z przyjemnością. Siadając za każdym razem za perkusją jesteś krok dalej niż dzień wcześniej. Właśnie o to w tym chodzi. Dlatego typ 2 wykorzysta zadany budżet najlepiej jak się da, a jak różnica między zabawką a perkusją wynosi 100 to dopłaci. Tak, czasami różnica to 100 czy 200 zł, dlatego warto o tym pamiętać i w razie wątpliwości poradzić się naszych specjalistów. Sami jesteśmy perkusistami i przeszliśmy także początkowy etap, każdy z innymi doświadczeniami.

Perkusją, jako instrument, która otwiera świat prawdziwej perkusji to Mapex Tornado. Umożliwia pełne nastrojenie instrumentu, nawet do dźwięków. Ilość strojników jest optymalna, aby bęben trzymał strój, a lugi, czyli to w co wchodzą śruby nie były z tworzywa. <?p>

Perkusja Mapex Tornado zbudowana jest z drewna lipowego, które jest idealne na tego typu bębny, gdyż jego cena nie jest zaporowa, a charakterystyka dźwiękowa mocno upodabnia się do zawodowego klonu. Kupując perkusję na początek warto zdać sobie sprawę, aby dopasować konfigurację bębnów do wieku i wzrostu osoby, która ma na niej grać. Dla osób dorosły polecamy konfiguracje z 22 calowym bębnem basowym. Dla najmłodszych Mapex Tornado oferuje konfigurację z 18 calowym bębnem basowym, tak, że wszystkie elementy są w zasięgu rąk i nóg. Dla dzieciaków wkraczających już w wiek nastoletni warto spojrzeć na 20? bęben basowy.

To co musisz wiedzieć o tej perkusji to fakt iż jest ona gotowym do gry zestawem perkusyjnym. Zestaw zawiera wszystko czego potrzebuje początkujący perkusista, przez bęben basowy, werbel, tomy i floor tom oraz werbel. Do tego cały osprzęt metalowy w postaci statywów pod hi-hat pod werbel, statywów do talerzy, oraz stołka. W skład wchodzą też same talerze. Nie są to pełnoprawne talerze, my nazwaliśmy je talerzami startowymi. Dlatego w okresie kilku najbliższych miesięcy warto mieć na uwadze, że wymiana talerzy będzie konieczna. Pamiętaj o kupieniu dobrych pałek. Jeśli w zestawie znajdują się jakiekolwiek pałeczki od razu dać je na podpałkę.

Mapex Tornado - konfiguracje

Perkusja Tornado dostępne w naszej ofercie sprzedajemy w trzech najcześciej występujących konfiguracjach i są to rozmiary 18x16 10 12 14 +werbel. Ta konfiguracja dedykowana jest najmłodszym, drugą najpopularniejszą konfiguracją są rozmiary 20x16 10 12 14 + werbel. To już pełnowymiarowy zestaw z którym można już wyjść do ludzi i zagrać koncert. Sprawdzi się dla wkraczających w nastoletni wiek perkusistów, a także dorośli go wybierają z uwagi na świetne brzmienie bębna basowego. Na pierwszym miejscu popularności lokuje się Tornado w rozmiarach 22x16 10 12 16 + werbel. To także jak poprzednik, pełnowymiarowa perkusja dla nastolatków i osób dorosłych. Ostatnia z nich ma największą moc brzmienia, tzw. mięcho.

Zestaw te występują w kilku kolorach, więc każdy może wybrać co jest mu najbliższe. Perkusja do wysyłki trafia w dwóch solidnie zapakowanych przez nas kartonach i dociera w przeróżne zakątki Polski. Wysyłka zestawu jest po naszej stronie.

Jeśli masz pytania w związku z poszukiwaniem przez ciebie zestawu perkusyjnego na początek to służymy naszym wieloletnim doświadczeniem jako perkusistów. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który nakręciliśmy w sklepie.

 

pixel