Tama Starphonic

( ilość produktów: 5 )

Werble Tama Starphonic to rezultat sukcesu kolekcji werbli Tama Warlord. Warlord zachwyciły dźwiękiem i jakością, lecz ich wygląd mocno kojarzył się z epickim światem Władcy Pierścieni.

Nowe werble Starphonic to próba stworzenia współczesnych, klasycznych werbli o bardziej konwencjonalnym wyglądzie. W nawiązaniu do klasycznego designu werbli, posiadają pojedynczy poziomy rant o identycznej grubości korpusu 1,2 mm. Korpus aluminiowy jest toczony, bezszwowy, a mosiężny wycinany z arkusza i gięty przed niklowaniem.

Korpus aluminiowy szczotkowany na matowy połysk, a mosiężny polerowany do płynnego blasku. Powłoka niklowa łagodzi odcienie mosiądzu, sprawiając, że korpus jest nieco cieplejszy niż chromowane lugi i obręcze.

Tama, znana z inżynieryjnej precyzji, wprowadziła innowacyjne Hoops z rowkami do serii Starphonic.

Grooved Hoops różnią się od zwykłych obręczy, są całkowicie inne. Tam, gdzie obręcz się ugięła, tworzą rowek, wzmacniający jej siłę, zatem nie można jej zaliczyć ani to typowej obręczy giętej, ani do obręczy odlewanej, a mimo to łączy doskonale te dwa światy.

Zaczepy Tama's Claw Hooks, masywna aktualizacja tych znalezionych w starych werblach, mocują się solidnie w rowku obręczy. Brak otworów od wiertarki sprawia, że obręcze są mocne, a ich górna część wzmacnia naturalny ton werbla, jednocześnie oszczędzając pałki.

Freedom Lugs od Tamy, dwa zestawy pojedynczych naciskowych zaczepów, ułatwiają zmianę membrany i oszczędzają mnóstwo czasu. Śruby strojące wchodzą w tulejkę w każdym zaczepie, co pozwala na zmianę naciągu już przy niewielkim poluzowaniu śrub.

Mosiężny werbel jest cięższy, przynosząc jasny, ostro zarysowany dźwięk. Jest głośny, dominując nawet w głośnym backline.

Werbel aluminiowy jest mocny, oferując naturalnie bardziej suchy dźwięk i ogromną, stadionową nutę. Ostre ataki prowadzą do tłustego, pełnego rdzenia - klasycznego rockowego brzmienia.

W obu werblach znajdziesz nie tylko siłę, ale także wyrafinowaną czułość i szeroki zakres odpowiedzi. Jednak, jeśli grasz porządne rimshoty, to basista nie będzie zachwycony z twojego nowego nabytku.

pixel