Tama Iron Cobra

( ilość produktów: 19 )

Tama Iron Cobra to pedał bębna basowego oraz statyw do hi-hatu, które od niemalże trzech dekad stanową profesjonalny standard na całym świecie. Tysiące perkusistów odnalazło w tej konstrukcji doskonałą stopę, która od pierwszych chwil wydaje się sprostać każdemu zadaniu bez zbędnego oporu. Iron Cobra osiągnęła swój legendarny status ze względu na niebywały komfort gry, pancerną konstrukcję oraz nowatorskie rozwiązania. Od samego początku… płynne, bezwysiłkowe działanie i niezrównana reakcja były cechami charakterystycznymi dla Tama Iron Cobra.

Trzy poziomy Iron Cobry


Flagowym modelem legendarnej Cobry od lat pozostaje linia Iron Cobra 900. To model, który na przestrzeni lat doczekał się wielu wersji, a każda z nich była udoskonaloną wersją oryginału. Iron Cobra 900 to maksymalnie dopracowana konstrukcja, wyposażona w najlepsze łożyska w dosłownie każdym ruchomym punkcie, włącznie z zawieszeniem sprężyny. Wszechstronna regulacja każdego parametru mechanizmu pozwala na dostosowanie ergonomii na potrzeby indywidualnych preferencji. Masywny footboard z charakterystycznym napisem „Iron Cobra. The Legend in Innovation” osadzony został na solidnej platformie, zapewniającej stabilność i trwałość. Na platformie (pod footboardem) umieszczona została dodatkowa sprężyna Cobra Coil, która jest odpowiedzialna za szybszy powrót pedału do pozycji wyjściowej.


Opatentowany system uchwytu do centrali Para-Clamp Pro jest bardzo wygodny dzięki bocznemu umieszczeniu śruby motylkowej i pewnie trzyma się każdej obręczy. HP900 występuje w dwóch wersjach: Power Glide i Rolling Glide. Różnią się one krzywkami, które nadają stopie określoną charakterystykę pracy. Rolling Glide to tradycyjna krzywka o półokrągłym profilu, podczas gdy krzywka Power Glide ma nieco ścięty profil skutkujący przyspieszeniem bijaka w ostatniej fazie uderzenia. Wersja Power Glide jest najbardziej popularna i kochają ją wszyscy mocno grający pałkerzy. Każdy egzemplarz stopy Tama Iron Cobra HP900 wyposażony jest fabrycznie w bardzo solidny case, co czyni ten model najlepszym wyborem na najbardziej intensywne trasy koncertowe.

Tama Iron Cobra 600 to zdecydowanie tańsza wersja Cobry. Przystępna cena w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami i wygodą gry sprawia, że perkusiści z mniejszym budżetem mogą sobie także pozwolić na legendarną Cobrę. Model garściami czerpiący z topowego HP900 posiada napęd na podwójnym łańcuchu, mocowanie sprężyny ze Speedo Ringiem, platformę stabilizacyjną oraz krzywkę Duo Glide. Krzywka ta posiada dwa profile i pozwala na szybką zmianę charakterystyki stopy. Prosty, ale jakże przydatny patent dla osób grających różne rodzaje muzyki, a także dla tych którzy jeszcze nie zdecydowali czy Power Glide czy Rolling Glide jest dla nich najlepsze. Model HP600 dedykowany jest średniozaawansowanym perkusistom, ale może być z powodzeniem użytkowany przez zawodowców.


Tama Iron Cobra z serii 200 to najbardziej przystępna cenowo opcja w rodzinie Iron Cobra. Mechanizmu dla poczatkujących i średniozaawansowanych oferują dobre parametry i szereg ustawień. Płynna regulacja napięcia sprężyny, kąta bijaka czy też wysokości footboardu umożliwia dostosowanie całego mechanizmu do indywidualnych potrzeb. Z modelem Iron Cobra 200 możemy być pewni, że już na starcie nic nas nie zatrzyma w naszej perkusyjnej przygodzie!

pixel