ProMark - Firegrain

( ilość produktów: 6 )

Nowa era pałek perkusyjnych! Firma Promark przedstawia nam „najbardziej wytrzymałe hikorowe pałki”. Na przekór ogólnym trendom jeśli chodzi o ulepszanie wszelkich sprzętów i akcesoriów, firma Promark sięgnęła do natury. A dokładniej do ognia.  

Metodę „hartowania” drewna ogniem poznali Japończycy juz w XVIII - stym wieku. "Shou-Sugi-Ban" -  "Spalona deska cedru”.  Chcieli zatrzymać całe piękno drewna, z zachowaniem jego właściwości użytkowych. Co ciekawe, okazało się, że opalone i zaimpregnowane drewno nie traci na wytrzymałości. O metodzie SSB na jakiś czas zapomniano, by w 2000 roku ponownie odrodziła się w Japonii, a kilka lat później zawędrowała do USA.  

Firma Promark zainspirowana tradycyjną japońską metodą stworzyła pałki „hartowane” ogniem Pro Mark Firegrain. Stworzyli specjalną maszynę, która opala pałki i wysuszając je, utwardza drewno i nadaje charakterystyczny wygląd. Niewielka utrata wagi przy tym procesie jest zrekompensowana zwiększoną nieco grubością. Jednak są to różnice tak niewielkie, że z pewnością nie będziemy musieli rezygnować z naszych ulubionych modeli pałek.    

pixel