2017-06-30

Talerze Istanbul Mehmet dostępne w DrumCenter.pl

Dlaczego Istanbul Mehmet?

Nie kryliśmy nigdy faktu, że w DrumCenter Polska jesteśmy wielkimi miłośnikami tureckich talerzy perkusyjnych. Długi czas poszukiwaliśmy producenta którego instrumenty w największym stopniu zbliżone są do organicznych początków tego instrumentu, a który przy okazji charakteryzować się będzie w pełni europejskim podejściem do jakości wykonania czy też gwarancji.

Przez wiele lat istnienia DrumCenter mieliśmy styczność z niemal całą gamą tureckich producentów talerzy perkusyjnych. Mimo, że większość z nich wygląda podobnie na pierwszy rzut oka to różnice jakościowe, brzmieniowe i podejście do supportu gwarancyjnego było przeróżne. Zdobyte przez lata doświadczenie, poszukiwania coraz to wyższej jakości i opieszałość niektórych dostawców / producentów, sprawiły że zaczęliśmy poszukiwać marki, która zapewni nam jakość, dostępność, oryginalność produktu i stabilność cen oraz rzetelną gwarancję.

Długie poszukiwania doprowadziły nas do talerzy Istanbul Mehmet

Istanbul Mehmet Logo

Trochę historii marki Istanbul Mehmet

Brnąc coraz głębiej w historię dotarliśmy do korzeni i początków ich wytwarzania. Droga ta zawiodła nas do marki Istanbul Mehmet. Marki którą stworzył Mehmet Tamdeger – pracownik i uczeń Mikhaila Zilcana, wnuka Kerop’a Zilcana – spadkobiercy pierwszych twórców współczesnych talerzy perkusyjnych.

Talerz perkusyjny Istanbul Mehmet

Niezwykle bogata i ciekawa historia powstania marki ujęła nas oczywiście, jednak aspektem który przekonał nas ostatecznie o słuszności wyboru jest piękny charakter brzmienia blach w których odnajdziemy duszę dawnych serii wytwarzanych przez Kyrop'a Zilcan'a. Tood jego imienia nazwę wzięły słynne talerze K Zildjiana, które są dla wielu "świętym Graalem" jazzowego brzmienia.

Bazując na klasycznych modelach, Mehmet na przestrzeni lat rozszerzał swoją ofertę o serie kierowane do coraz większego grona odbiorców. Pojawiły się serie rockowe (Radiant, Samatya, Murathan), które swoim szklistym brzmieniem przekonały do siebie wielką grupę mocniej grających drummerów.

Co istotne, w ofercie znajdują się wyłącznie talerze profesjonalne. Istanbul Mehmet nigdy nie zdecydował się na produkcję talerzy z B8 czy też z mosiądzu. Wszystkie kute są ręcznie według tej samej receptury, z tego samego materiału. Niezależnie od wyboru serii zawsze mamy pewność, ze grać będziemy na w pełni zawodowych blachach z charakterem.

W Drumcenter.pl podzieliliśmy talerze na trzy konkretne grupy, tak by łatwiej było znaleźć odpowiadające Twojej grze serie:

Jazz

Istanbul Mehmet MC Jazz

Rodzina ta obejmuje najbardziej klasyczne w swojej postaci serie talerzy. Najczęściej surowe w swojej prezencji, niesamowicie charakterystyczne w brzmieniu. Już na pierwszy rzut oka wyjątkowe są odzwierciedleniem charakteru swoich właścicieli i rzadko zmieniają dom. Nie są to talerze powtarzalne brzmieniowo, co w tym przypadku nie jest wadą. Każdy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Serie Traditional, Mehmet Legend, oraz Nostalgia to talerze wytwarzane według metody której Mehmet Tamdeger nauczył się u swojego nauczyciela Mikhaila’a Zilcana są tym samym najbardziej klasycznymi talerzami tureckimi, a w ich brzmieniu odnajdziemy te same nuty które towarzyszyły powstaniu serii takich serii jak Kyrope, czy Constantinople.

Rock/Metal / POP

Istanbul Mehmet Murathan Crash

Rodzina talerzy o rockowej charakterystyce. Jasne, agresywne talerze do walki z przerośniętymi piecami gitarzystów. Nowocześnie brzmiące światowej jakości talerze które bez żadnych kompleksów stają w szranki z konkurentami topowych marek. Wyjątkowe pochodzenie nadaje lekko orientalną nutę ich brzmieniu.

Universal

Istanbul Mehmet Traditional Crash

Talerze sprawdzą się niemal w każdym gatunku muzycznym. Najszlachetniejszy brąz B20, tradycyjna ręczna metoda produkcji której korzenie sięgają 400 lat wstecz. Tworzą piaszczyste pięknie brzmiące talerze o piaszczystej ciemnej naturze, lub błyszczące i szkliste znakomicie sprawdzające się w wielu gatunkach muzycznych. Indywidualny charakter każdego egzemplarza to recepta na niepowtarzalne i charakterystyczne, Twoje brzmienie.

Rzetelna gwarancja

Niezwykle ważnym aspektem mający wpływ na klasę producenta jest opieka gwarancyjna. Jesteśmy pewni znakomitej jakości talerzy Istanbul, zostały więc objęte pełną 24 miesięczną gwarancją, co niestety jest rzadkością u innych tureckich producentów, którzy wprowadzają limity, lub wręcz nie udzielają ŻADNEJ gwarancji w przypadku talerzy najbardziej narażonych na uszkodzenia (splashy, czy dziurawych odmian crashy i chinek). Dodatkowo w przypadku marki ISTANBUL nie musisz się martwić jak wysłać talerz, dzięki gwarancji door to door (wystarczy zgłosić fakt pęknięcia talerz, oraz przygotować paczkę, nasz kurier odbierze uszkodzony talerz, a po wymianie - przywiezie nowy)

Każda z blaszek jest wyjątkowa, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, dlatego KAŻDY talerz został zważony. Oczywiście sama waga nie jest jedynym wyznacznikiem brzmienia, ale daje największy na to pogląd. Wagę tę znajdziesz na spodniej stronie bell'a, oraz na certyfikacie autentyczności który przypisany jest do wybranego przez Ciebie egzemplarza. Ten konkretny talerz będzie od tej chwili wizytówką Twojego, niepowtarzalnego brzmienia.

pixel