Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Werble Ludwig: aluminiowe, mosiężne, kute

( ilość produktów: 35 )

Ludwig Drum Company to jedna z najstarszych amerykańskich firm perkusyjnych, która na przestrzeni dekad stała się ikoną. Instrumenty perkusyjne Ludwiga to jedne z najczęściej używanych przez zawodowych muzyków, słychać je w tysiącach topowych nagrań. Nie inaczej jest z w przypadku werbli Ludwiga, które zasłużenie zyskały miano kultowych.

Ludwig - popularne modele werbli

Werbel Ludwig Supraphonic czyli osławione modele LM400 i LM402 zyskały miano najczęściej nagrywanych werbli na świecie. Rzeczywiście, aluminiowy korpus Supraphonica wykonany bezszwowo daje niesamowicie uniwersalne brzmienie, które bez wysiłku odnajdzie się w każdym miksie instrumentów. Dość suche i selektywne brzmienie, z wyraźnie zaznaczoną sprężyną sprawdza się w każdym rodzaju muzyki. Wyśmienita czułość i dynamika instrumentu powoduje, że z wielu z nas perkusistów wybiera popularną Suprę jako podstawowy werbel. Obecnie werbel Ludwig Supraphonic produkowany jest w wersji tradycyjnej z klasycznymi lugami Imperial (np. LM402K), wersji kutej z takimi samymi lugami (np. LM402K), a także wersji z lugami tubowymi (np. LM402KT). Charakterystyczne brzmienie Supraphonica trudno pomylić z innym werblem i mimo wielu prób kopiowania przez innych producentów Ludwig Supraphonic nie da się strącić z podium!

Ludwig Acrolite to tańsza alternatywa dla Supraphonica. Powstał w latach 60 jako werbel studencki i w ramach cięcia kosztów zastosowano 8 lug zamiast 10. Korpus Acrolite?a to także bezszwowe aluminium, ale surowe, bez chromu. Mimo, że brzmi trochę inaczej niż Supraphonic, Ludwig Acrolite także stał się klasyką. Świetny werbel w doskonałej cenie.

Ludwig Black Beauty to kolejny klasyk. Uwielbiany przez rockowych perkusistów mosiężny werbel, który powala brzmieniem i dynamiką. Korpus Black Beauty jest także bezszwowy i wyposażony w klasyczne lugi Imperial. Werbel nie jest tani, ale ci co go kupili zwykle nie żałują ani złotówki wydanej na ten wyjątkowy instrument. Ludwig Black Beauty występuje także w wersji kutej Hammered co nadaje mu jeszcze dostojniejszej prezencji. Model Black Beauty powstał w latach 20-tych XX wieku i jest produkowany do dziś!

Dla bębniarzy szukających cieplejszego brzmienia producent oferuje werble Ludwig Classic Maple. Klonowe werble Ludwiga znane są z klasycznych nagrań funk i R?n?B z lat i można je usłyszeć w ikonicznych groove?ach z lat 70. Pięknie wykonane instrumenty z nutką retro vibe.

Oferta Ludwiga to także tańsze instrumenty, które trzymają bardzo dobry poziom brzmieniowy. Werble takie jak Ludwig Black Magic, Supralite czy Standard Maple to świetna opcja jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, ale oczekujesz zawodowego brzmienia. Werbel Ludwig to oznaka prestiżu i przywiązania do tradycji, tworzonej przez firmę na przestrzeni dekad.

pixel